مجله موبایل آریانا

مجله موبایل آریانا

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) دروس

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) دروس

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) دروس

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) آریاشهر

تعمیر آیفون ، شامل عیب یابی این دستگاه، تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده و اقدامات نرم افزاری است که در نهایت، منجر به رفع ایرادات عملکردی گوشی می شوند. در این مقاله ضمن بررسی روند کلی تعمیرات آیفون، برخی از رایج ترین مشکلات گوشی های اپل و راهکارهای آنها را نیز به شما آموزش می دهیم. ممکن است برخی از ایرادات موبایل apple با اقداماتی همچون ریست و … برطرف شوند.

تعمیر انواع مدل های موبایل اپل از جمله تعمیر آیفون 5 ، تعمیر آیفون 6 ، تعمیرات آیفون 7 ، تعمیر آیفون xs ، تعمیرات آیفون xr   آیفون 8 ، آیفون se و تعمیرات آیفون xs max و… همچنین تعمیر جدیدترین مدل های آیفون تعمیرات آیفون 13 , 14 , 15 , .. در نمایندگی تعمیرات آیفون آریانا انجام می شود.

نمایندگی تعمیر آیفون

اگر گوشی اپل شما مثل روز اول کار نمی کند و دچار اختلالاتی در بخش های مختلف شده است، پیشنهاد می کنیم برای رهایی از مشکلات آن، حتما با نمایندگی تعمیر آیفون تماس بگیرید. در این مرکز کارشناسانی فعالیت می کنند که زیر و بم تعمیرات موبایل را به خوبی می دانند. به عنوان مثال همکاران ما به خوبی می دانند که سیستم عامل IOS چگونه طراحی شده و با چه روشهایی می توان ایرادها و مشکلات آن را برطرف کرد.

یا این که در صورت خاموش شدن گوشی و روشن نشدن آن، باید کدام قطعات را تعمیر یا تعویض کرد. از طرفی چون همکاران ما از تجهیزات به روز و پیشرفته برای تعمیر گوشی استفاده می کنند، می توان گفت که تعمیرات آیفون در نمایندگی اپل، در واقع یک سرمایه گذاری بلندمدت است.

شما با اعتماد به نمایندگی تعمیرات آیفون، علاوه بر این که مشکلات گوشی هوشمندتان را برطرف می کنید، می توانید مطمئن باشید که دیگر شاهد بروز آنها نخواهید بود. دلیل این مساله نیز استفاده از قطعات اصل و با کیفیت در طول فرایند تعمیر است.

تعمیر گوشی اپل در تهران

چنانچه در گوشی آیفون خود مشکل یا ایرادی را مشاهده کردید، مرکز تخصصی تعمیر گوشی اپل در تهران تا رفع کامل مشکل کنار شماست. این مرکز با راه اندازی چند شعبه در  کلیه خدمات و سرویس های مربوط به تعمیرات مدل های مختلف آیفون را به کاربران ارائه می دهد.

اساسا تعمیرات موبایل فرایند چندان راحتی نیست و به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد. تعمیرکار باید دانش نرم افزاری و سخت افزاری به روزی در این زمینه داشته باشد تا بتواند مشکلات بخش های مختلف گوشی را به صورت حرفه ای برطرف کند. در غیر این صورت ممکن است با یک اشتباه کوچک، موبایل شما را برای همیشه از کار بیندازد. نمایندگی تعمیرات آیفون، فرایند تعمیر انواع گوشی های برند اپل را به گونه ای انجام می دهد که کاربران بتوانند مجددا با گوشی خود کار کنند.

مهارت در تعمیرات آیفون

تعمیر آیفون اپل نیاز به مهارت بالایی دارد و تعمیرکار باید به صورت ویژه در این زمینه دوره دیده باشد. چرا که گوشی های این برند به ویژه از نظر نرم افزاری، دارای تفاوت های بسیاری با محصولات اندرویدی هستند. در ادامه مطلب پیش رو، نکاتی را راجع به روند کلی تعمیرات آیفون و نحوه ترمیم قطعات این دستگاه مطالعه می کنید.

اما توصیه می کنیم برای اطمینان از ترمیم بی نقص گوشی apple خود، عیب یابی و تعمیرات آن را به تعمیرکاران مجرب و دوره دیده محول کنید. برای آشنایی بیشتر با این فرایند، همراه ما باشید.

خدمات تخصصی تعمیر آیفون

برای تعمیر آیفون اپل هم مثل سایر مدل ها و برندهای گوشی، باید اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری خاصی را بر حسب نوع و شدت مشکل انجام داد. تعمیر و تعویض ال سی دی، تعمیر و تعویض باتری، تعمیرات برد، تعویض خازن های آسیب دیده، تعمیر آی سی تغذیه، تعمیر ویبره، رفع مشکلات آنتن دهی، تعمیر و تعویض قاب، تعمیر و تعویض میکروفن و اسپیکر، تعمیرات تاچ، تعویض گلس ال سی دی، رفع مشکلات نرم افزاری، بروز رسانی برنامه ها، فلش نرم افزاری، ویروس کشی و … بخشی از خدمات تخصصی تعمیر آیفون در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران هستند. به دلیل این که سرویس های این مجموعه همراه با ضمانت نامه معتبر به مشتریان ارائه می شوند، امکان پیگیری هرگونه ایراد و مشکل احتمالی، تا مدت زمان تعیین شده فراهم می باشد.

تعمیرات نرم افزاری گوشی اپل

زمانی به تعمیرات نرم افزاری آیفون نیاز است که ایراد دستگاه، ناشی  از خرابی قطعاتی همچون باتری، نمایشگر و … نباشد. مشکلات این چنینی معمولا شامل هنگ کردن، ویروسی شدن، نصب و اجرا نشدن برنامه ها و مواردی از این دست می شوند.

در این شرایط تعمیرکار با انجام اقداماتی همچون ریست فکتوری، دانگرید یا آپگرید iOS، نصب نرم افزارهای کمکی همچون آنتی ویروس و … و یا اصلاح تنظیمات، مشکلات نرم افزاری را برطرف می کند. توجه داشته باشید کسی که تعمیرات نرم افزاری گوشی اپل را انجام می دهد باید به خوبی با سیستم عامل محصولات این برند و تفاوت های آن با اندروید آشنایی داشته باشد.

تعمیرات سخت افزاری آیفون

تعمیر گوشی اپل یک بخش مهم دیگر هم دارد که شامل ترمیم و تعویض قطعات آسیب دیده و معیوب می گردد. تعمیرات سخت افزاری آیفون یعنی تعمیر یا تعویض قطعاتی همچون باتری، تاچ، ال سی دی، برد، دوربین، اسپیکر و … . این بخش ها بر اثر ضربه، آبخوردگی و یا به مرور زمان آسیب جدی می بینند و باید در اسرع وقت ترمیم شوند. مثلا اگر باتری دچار باد کردگی شود، تعویض نکردن آن می تواند خطر انفجار گوشی را به دنبال داشته باشد.

برای تعمیر سخت افزاری موبایل apple باید دستگاه باز شده و قطعات معیوب از آن جدا شوند. این کار نیاز به ابزار ویژه ای دارد و تکنسین باید مهارت کافی در آن داشته باشد. لذا توصیه می کنیم برای تعمیر حرفه ای قطعات، استفاده از نمونه های اورجینال و اطمینان از تعمیر درست گوشی، تعمیرات سخت افزاری آن را تنها از مراکز مجاز و معتبر بخواهید.

تعمیر برد آیفون

منشأ بسیاری از ایرادهای عملکردی آیفون، خرابی برد است. برد موبایل دارای اجزایی همچون ترانزیستور، مقاومت، خازن و … است که اگر از کار بیفتند، روند کاری این قطعه را مختل می سازند. برای تعمیر برد آیفون یا هر گوشی هوشمند دیگری، اول اجزاء این قطعه را مورد بررسی قرار داده و بخش های آسیب دیده را تعویض می کنند.

اما گاهی مساله فراتر از این است و سوختن برد، مانع از ترمیم این قطعه می شود. در این صورت، تعمیرات آیفون منوط به تعویض برد می باشد. گفتنی است همکاران ما در نمایندگی اپل، تنها از قطعه اورجینال برای تعویض برد آیفون، استفاده می کنند تا گوشی پس از تعمیرات نیز عملکرد درست و بی نقصی داشته باشد.

تاچ ال سی دی آیفون 15 پرو مکس اصلی روکاری LCD IPHONE 15 PRO MAX ORG 100%

تاچ ال سی دی آیفون 15 پرو مکس اصلی روکاری LCD IPHONE 15 PRO MAX ORG 100%

تعمیر تاچ موبایل اپل

در بخش های قبلی اشاره کردیم که یکی از مشکلات رایج گوشی های اپل، خرابی یا از کار افتادن تاچ آنهاست. برای تعمیر تاچ موبایل اپل، به شدت و نوع خرابی این بخش توجه می شود. گاهی تاچ به طور کلی کار نمی کند؛ یعنی هیچ یک از فرمان های لمسی را اجرا نکرده و به این ترتیب، دسترسی به محتوا و قابلیت ها را برای کاربر غیر ممکن می سازد.

گاهی هم در اثر شکستن ال سی دی، عملکرد تاچ متوقف می گردد. در برخی موارد هم تاچ کار می کند اما فرمان های لمسی به درستی اجرا نمی شوند. ممکن است تاچ از کار افتاده و یا ال سی دی آسیب دیده باشد که در این صورت، نیاز به تعویض LCD خواهد بود. اما گاهی ایراد نرم افزاری است و با اصلاح تنظیمات برطرف می شود.

تعمیر ال سی دی موبایل اپل

اگر گوشی شما به سختی ضربه بخورد و یا از ارتفاع بیفتد، به احتمال زیاد نمایشگر آن آسیب جدی می بیند. از طرفی مشکلاتی مثل سایه زدن، از کار افتادن تاچ، ایجاد هاله های رنگی روی نمایشگر، سو سو زدن نمایشگر و … هم بعضا ایجاد شده و عملکرد صفحه نمایش را مختل می کنند.

در این شرایط باید اقدام به تعمیر ال سی دی موبایل اپل کنید تا بتوانید مجددا تصاویر را به درستی تماشا کنید. البته همیشه این بخش قابل ترمیم نیست. گاهی چاره ای جز تعویض نمایشگر آیفون وجود ندارد. تیم تعمیرات آیفون برای تعویض نمایشگر، تنها از ال سی دی اصلی و اورجینال استفاده می کنند تا دیگر اجزای گوشی در معرض خرابی و آسیب دیدگی قرار نگیرند.

تعمیر دکمه هوم گوشی apple

گاهی برای تعمیر آیفون، نیاز به ترمیم یا تعویض دکمه هوم گوشی است. دکمه ای که البته در مدل های 10 و 11 به بعد حذف شده است. اما مدل های پایین تر کلید هوم دارند و احتمالی خرابی این دکمه بر اثر ضربه، استفاده نادرست و دیگر عوامل وجود دارد.

در آیفون 8 البته دکمه هوم، حسگر اثر انگشت هم به شمار می رود و به همین دلیل تعمیرات آن در این مدل مختصات خاصی دارد. در برخی از موارد، کار نکردن دکمه هوم آیفون ریشه نرم افزاری دارد و لازم نیست خود این کلید، ترمیم یا تعویض شود. گاهی هم حتی امکان تعمیر کلید هوم وجود ندارد و باید آن را با یک دکمه جدید، جایگزین کرد.

 • تمام خدمات سخت افزاری قابل ارائه برای سایر نوت بوک ها
 • آپدیت آیفون به نسخه‌های بالاتر
 • آنلاک نرم افزاری و سخت افزاری آیفون
 • نصب برنامه‌های کاربردی بر روی گوشی آیفون و آیپد
 • فعال و اکتیو کردن گوشی آیفون و آیپد
 • تعمیرات سخت افزاری آیفون
 • ری استور کردن آیفون و آیپد
 • تعویض قطعات آیفون و آی‌پد
 • تعمیر آسیب‌های وارده ناشی از آب خوردگی
 • آپدیت آیفون به نسخه های بالاتر .
 • دانگرید آیفون . Iphone
 • ریستور آیفون . Iphone
 • رفع ارورها ی مربوط به گوشی های آیفون . Iphone
 • نصب نرم افزارios و سایر نرم افزار های مورد نیاز Iphone
 • ساخت اپل آیدی برای آیفون . Iphone
 • آنلاک، آیکلود و …. Iphone
 • جیلبریک آیفون . Iphone
 • ریست نرم افزاری آیفون . Iphone
 • حل مشکل کرش آیفون . Iphone

تاچ ال سی دی آیفون 6 اس پلاس کپی مشکی LCD IPHONE 6S PLUS COPY BLACK

تاچ ال سی دی آیفون 6 اس پلاس کپی مشکی LCD IPHONE 6S PLUS COPY BLACK

مرکز تعمیرات آیفون

با گسترش حضور گوشی‌های هوشمندِ آیفون، بازار تعمیرات آن‌ها نیز افزایش پیدا کرده است. مشکلاتی همچون شکستگی صفحه نمایش یا همان شکستگی Touch، مواجهشدن با قطعی صدا و یا ضعف آنتن وایرلس و یا بسیاری از مشکلات دیگر نیاز شما کاربران را به مرکز تعمیر آیفون بیشتر می‌کند.

مرکز تعمیرات آیفون با علم به پرچمداری و سردمداری کمپانی اپل در دنیای فناوری، فعالیت‌های خود را در زمینه تعمیر و خدمات پس از فروش گوشی‌های هوشمند آیفون راه‌اندازی کرده است. در این مرکز تمامی تجهیزات روز دنیا در اختیار متخصصان حوزه‌ی تعمیر گذاشته شده‌ است تا بتوانند به بهترین شکل ممکن و در کمترین زمان دستگاه‌های آی‌فون را تعمیر و بازسازی کنند.

کارشناسان این مرکز ملزم به حضور در دوره‌های تخصصی تعمیر و بازسازی گوشی‌های آیفون می‌باشند که هر شش ماه به منظور به‌روز رسانی اطلاعات و افزایش آگاهی آنان برگزار می‌گردد. همچنین به منظور پیشگیری از به‌کارگیری قطعات فیک و تقلبی در حین تعمیر، آرشیوی از قطعات اصل و اورجینال در مرکز تعمیرات آیفون گردآوری شده است.

تعمیرکاران این مرکز ملزم به استفاده از آرشیو موجود در مرکز می‌باشند تا خدمات ارائه شده همواره در بالاترین سطح ممکن قرار داشته باشد. در یک مرکز تعمیرات آیفون معتبر در صورت نیاز به تعویض قطعه‌ای از دستگاه آیفون می‌بایست پیش از تعویض قطعه، این امر به اطلاع شما رسانده شود زیرا ممکن است درصورت تعویض قطعه گارانتی بین‌المللی آیفون شما باطل گردد.

 • تعمیر آسیب‌های ناشی از ضربه و افتادن دستگاه آیفون
 • تعویض باطری و AC Adapter
 • تعویض Touch و  LCD  شکسته
 • تعمیرات تخصصی برد آیفون و آیپد
 • تعمیر Wi-fi
 • تعمیر مشکلات مربوط به عدم آنتن‌دهی آیفون
 • تعمیر سوکت شارژ
 • تعمیر مشکلات مربوط به افت عملکرد یا خرابی کامل دکمه Home
 • تعمیر سوکت هدفون
 • رفع مشکلات صفحه نمایش آیفون Iphone
 • رفع مشکلات تاچ آیفون Iphone
 • تعویض تاچ آیفون Iphone
 • تعمیر / تعویض دوربین آیفون Iphone
 • رفع مشکلات صدا در آیفون ها Iphone
 • رفع مشکلات بلوتوث آیفون Iphone
 • رفع ایراد مشکلات سیم کارت آیفون Iphone
 • ریست سخت افزاری آیفون Iphone
 • حل مشکل هنگ کردن گوشی آیفون . Iphone

مشکلات رایج آیفون اپل

در روند تعمیر موبایل اپل، مشکلات و ایرادهای این دستگاه بررسی شده و برطرف می گردند. یکی از مشکلات نسبتا رایج آیفون که تقریبا کاربران زیادی از بروز آن شکایت دارند، از کار افتادن تاچ یا عملکرد ضعیف و معیوب این بخش است. به این معنی که هیچ یک از فرمان های لمسی اجرا نمی شوند و یا به صورت اشتباه اجرا می گردند.

شارژ نشدن، خالی شدن سریع باتری، کار نکردن دوربین، کار نکردن ویبره، باز شدن خود به خودی برنامه ها، پاک شدن برنامه ها، هنگ کردن، قطع شدن صدا، کار نکردن شارژر، شکستگی ال سی دی و … نیز از جمله مشکلات و ایرادهایی هستند که بعضا در مدل های مختلف گوشی اپل مشاهده می شوند. پس از عیب یابی دستگاه و طی روند تعمیر آیفون ، مشکلات ذکر شده برطرف می شوند و کاربر می تواند مجددا بدون ایراد از گوشی خود استفاده کند.

 • مشکل بازیابی آیکلود در انواع آیفون

برخی از کاربران مدل های مختلف آیفون در تماس با نمایندگی تعمیر گوشی اپل عنوان می کنند که با مشکلاتی در زمینه بازیابی و یا بروز رسانی سرویس آیکلود مواجه شده اند. ممکن است آیفون روی بروز رسانی تنظیمات icloud گیر کند، در این صورت کافی است ضمن نگه داشتن دکمه های پاور و کم کردن صدا، گوشی را راه اندازی مجدد کنید. ریست فکتوری هم آخرین روش برای رفع مشکلات مربوط به بازیابی آیکلود است.

 • کند شدن یا هنگ کردن گوشی اپل

  مشکل رایج دیگری  که در تعمیر آیفون مورد بررسی قرار می گیرد، کند شدن یا هنگ کردن دستگاه است. بعضا این مشکل پس از نصب یک نرم افزار جدید ایجاد شده می شود که در این صورت باید برنامه معیوب، شناسایی و حذف گردد. مشکلات و ناهماهنگی های نرم افزاری هم می توانند باعث هنگ کردن گوشی های هوشمند شوند. خوشبختانه در بیشتر موارد، مشکل نرم افزاری است و نیاز به ترمیم یا تعویض قطعات دستگاه نخواهد بود.

 • مشکلات وای فای در آیفون اپل

  برخی از کاربران آیفون، مشکلاتی را در زمینه اتصال Wi-Fi  مشاهده می کنند که در وهله اول مربوط به مودم است. اگر با روشن کردن مودم مسئله برطرف نشد، احتمالا ایراد از گوشی است. بد نیست تنظیمات وای فای گوشی را چک کرده و در صورت نیاز، آن را اصلاح کنید. راه اندازی مجدد هم روش دیگری است که تیم تعمیرات آیفون انجام می دهند.

 • خاموش و روشن شدن آیفون

  اگر آیفون شما بیشتر از یک بار در روز خاموش و روشن یا ریستارت می شود، پیش از اقدام به تعمیر تخصصی آن دکمه ولوم پایین و دکمه پاور را همزمان نگه دارید و منتظر بمانید تا گوشی دوباره راه اندازی شود. اما اگر مساله تداوم داشت، حتما از یک تعمیرکار با تجربه بخواهید که ضمن بررسی دستگاه، اقدامات لازم را برای تعمیر موبایل اپل به صورت تخصصی انجام دهد. چون ممکن است در این شرایط، باتری یا آی سی  شارژ آسیب دیده باشند.

تعمیرات تخصصی آیفون

امروزه شاهد گسترش استفاده از محصولات اپل از جمله آیفون ها هستیم . بنابراین نیاز به تعمیرات تخصصی آیفون بیش از پیش احساس می شود . از آن جا که آیفون ها گوشی های منحصر به فرد و با ویژگی های مخصوص هستند ، یافتن تعمیرگاه و نمایندگی مجاز برای تعمیرات آن ها ضروری است . آریانا به عنوان  تعمیرگاه مجاز محصولات اپل  ، از کادری مجرب و کاردان جهت تعمیرات آیفون بهره می گیرد .

به جرات می توان گفت : متخصصین آریانا از برترین متخصصین تعمیر اپل هستند و تعمیرات تخصصی آیفون را به بهترین نحو و با دقت و مهارت انجام خواهند داد . کارشناسان مرکز این اطمینان را به شما می دهند که تعمیر محصولات به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام خواهد شد و پس از عیب یابی و تعمیر محصولات ،  می توانید مدت ها با خاطری آسوده از آن ها استفاده کنید . هم چنین در صورت نیاز به تعویض قطعات ، متخصصین  آریانا با توجه به دانش و مهارتی که دارند و همین طور با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته ، قطعه ی آسیب دیده را با قطعه ی با کیفیت و اورجینال تعویض خواهند کرد .

واحدهای تعمیرات اپل

همانطور که اطلاع دارید، محصولات اپل دارای ساز و کار عملکردی منحصر به فردی نسبت به تولیدات دیگر برندها هستند. همین مساله، لزوم تعمیرات این محصولات توسط متخصصین مربوطه و در محیطی مجهز را آشکار می سازد. واحدهای تعمیرات اپل، با توجه به همین نکته ایجاد شده اند. این واحدها، به صورت تخصصی بر ترمیم انواع گوشی، تبلت، آل این وان و … اپل متمرکز شده اند. همچنین واحدهای تعمیرات اپل به انواع پیشرفته و به روز تجهیزات و برنامه های تعمیری مجهز شده اند.

لذا خدمات آنها مطابق با استانداردهای جهانی بوده و در سطح کیفی و تخصصی بالایی انجام قرار دارند. شما کاربران گرامی در صورت بروز هرگونه مشکل در محصولات اپل خود، می توانید با این مجموعه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را در جهت رفع مشکل دریافت نمایید. در صورت نیاز، با مراجعه به واحدهای تعمیرات اپل شاهد ترمیم محصول خود در اسرع وقت و با کیفیتی مطلوب خواهید بود.

نمایندگی اپل

برای اینکه خدمات و سرویس های مرتبط به محصولات اپل خود را با اطمینان خاطر دریافت نمایید، نمایندگی اپل می تواند بهترین پیشنهاد به شما باشد. این نمایندگی، تعدادی از کارشناسان و تعمیرکاران مجرب را به خدمت گرفته و به این ترتیب، خدمات بسیار با کیفیتی را در دو بخش فروش و تعمیرات به کاربران ارائه می کند. البته به جز این دو حوزه، نمایندگی اپل در زمینه خدمات پس از فروش نیز اقدامات مفید و قابل توجهی را انجام می دهد.

لازم است بدانید که در این نمایندگی، انواع محصولات اپل شامل آیفون، آی پد، آی مک، مک بوک، آی پاد و اپل واچ به صورت اورجینال به متقاضیان عرضه می شود. همچنین آن دسته از افرادی که نیاز به راهنمایی هایی در خصوص محصول مورد نظرشان دارند، می توانند با مراجعه به این مرکز، اطلاعات لازم را از مشاورین ما دریافت نمایند. نمایندگی اپل، ضمن رعایت اصول مشتری مداری، مفتخر است که به عنوان مرکز مورد اطمینان کاربران شناخته شده و همواره انتخاب اول آنها بوده است

درخواست آنلاین تعمیرات آیفون

اگر دستگاه شما با ایراد مواجه شده حالا به هر دلیلی، فقط کافیه به صفحه درخواست تعمیرات آریانا مراجعه کنید و فرم بخش تعمیرات را پر کنید تا کارشناس های بخش تعمیرات ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و مشکل شما دستگاه را پیگیری کنند. مهم نیست دستگاه شما چه مشکلی داشته باشه، از پرش آنتن یا غیرفعال شدن Face ID گرفته تا آبخوردگی و ضربه های شدید، ما با حفظ اطالاعات شخصی شما، دستگاه را تعمیر می کنیم. درضمن ایرادات جزئی دستگاه ، در حضور خودتون در کوتاه ترین زمان رفع میشه!

انواع قطعات گوشی موبایل اپل را از بایمو بخواهید.

بایمو ارایه دهنده انواع گوشی موبایل آیفون در بازار ایران

آریانا مرکز تعمیرات تخصصی گوشی آیفون 

معرفی محله دروس

دروس یکی از محلات قدیمی و بااصالت در شمال شرقی تهران محسوب می‌شود و در تقسیمات شهرداری در منطقه ۳ جای می‌گیرد. در پاسخ به این سوال که «دروس کجاست؟»، باید بگوییم این منطقه در حوالی خیابان پاسداران بالاتر از بزرگراه شهید همت قرار دارد.

محله دروس از شرق به خیابان پاسداران، از شمال به خیابان دولت و محله اختیاریه، از غرب به خیابان وارسته و محله قلهک و از جنوب به بلوار شهرزاد و محله قبا محدود می‌شود.

.

بهترین جای دروس برای خرید یا اجاره آپارتمان

محله دروس با توجه به قدمتی که دارد، اما نسبت به بسیاری از بافت‌های سنتی پایتخت، دارای خیابان‌های منظم، مطابق با استانداردهای زندگی شهری در ایران است.

در بحث قیمت خانه در دروس باید بگوییم که سه خیابان چیذری، یارمحمدی و احتشامی از بهترین خیابان‌های این منطقه هستند و گران ‌قیمت‌ ترین خانه‌ ها در همین نقاط قرار گرفته‌اند.

بعد از معابر گفته شده، خیابان یخچال برای خرید آپارتمان در دروس پیشنهاد می‌شود. این خیابان شرقی غربی که در سرتاسر محله قلهک و دروس گسترده شده است، فارغ از بار ترافیکی که دارد، جایگاه ویژه‌ای دارد.

از مهم‌ترین خیابان‌های محله دروس می‌توان به خیابان هدایت، کماسایی، محسنیان، راستوان، حسینیان، خیابان حجت سوری، پاسارگارد و بلوار شهرزاد اشاره کرد.

 

دسترسی‌ های دروس چگونه است؟

اگر رفت و آمد با خودروی شخصی در اولویت شما قرار دارد، باید بگوییم که محله دروس در طرح زوج و فرد و طرح ترافیک تهران قرار ندارد، به همین جهت خرید یا اجاره آپارتمان در دروس یک امتیاز محسوب می‌شود.

برای رسیدن به اقصی نقاط پایتخت به همراه خودرو شخصی، بزرگراه صیاد شیرازی و شهید همت بهترین انتخاب‌ هستند، ولی در ساعات اداری مسیرهای دسترسی به این بزرگراه‌ها با ترافیک سنگینی همراه هستند.

از طرف دیگر برای استفاده از سرویس‌های حمل و نقل عمومی، می‌توانید از خط ۲۲۵ اتوبوس میدان قدس به پایانه شهید دستواره در ضلع شمالی و خط ۲۱۵ سوهانک به سه راه ضرابخانه در ضلع شرقی محله دروس بهره‌مند شوید.

در مورد دسترسی به ایستگاه‌های مترو از محله دروس، باید عنوان کنیم که متاسفانه ایستگاه مترویی در بافت این محله دیده نمی‌شود، ولی می‌توانید با یک کورس تاکسی خودتان را به ایستگاه مترو شریعتی و قلهک، در غرب و ایستگاه شهید زین‌الدین، هروی و حسین آباد در ضلع شرقی محله دروس برسانید. در این میان نزدیک ترین ایستگاه مترو به این منطقه ایستگاه شریعتی است.

اما برخلاف ایستگاه‌های مترو و اتوبوس که در حاشیه این منطقه قرار دارند، در همه خیابان‌های پرتردد دروس، دسترسی به تاکسی بسیار آسان است و زمان زیادی نمی‌برد.

 

بررسی امکانات منطقه برای خرید و اجاره آپارتمان در دروس

قبل از خرید آپارتمان در دروس یا اجاره آپارتمان در دروس، لازم است که امکانات موجود در این محله را با دقت بررسی کنید. در این زمینه بهتر است ابتدا اولویت‌های خود را مشخص کنید و در نهایت تصمیم‌گیری کنید.

در ادامه با بررسی امکانات محله دروس همراه شما هستیم، امکانات معرفی شده شامل مراکز مذهبی، مدارس دروس، مراکز خرید، ساختمان‌های دولتی، مراکز تفریحی دروس و… می‌شوند.

بهترین-جای-دروس-برای-خرید-یا-اجاره-آپارتمان

بهترین مدارس و مراکز آموزشی دروس

در محله دروس هیچ کم و کاستی در دسترسی به مدارس در مقاطع مختلف وجود ندارد و می‌توانید به راحتی فرزندتان را در این مراکز آموزشی نام نویسی کنید. در ضمن دانشگاه آزاد در این محله چند شعبه دارد که در انتهای لیست قرار داده‌ایم.

 • پیش دبستانی دخترانه غنچه: دروس، خیابان هدایت، كوچه سوم شرقی، پلاک ۱۰
 • پیش دبستانی پسرانه فروتن: دروس، خیابان یخچال، خیابان كینژاد، خیابان اسلامیه غربی
 • دبستان پسرانه هوشمند هدایت: دروس، بلوار کاوه، خیابان وارسته، خیابان بهیار
 • دبستان دخترانه سلمه: دروس، خیابان پاسداران، خیابان نیستان هفتم
 • دبیرستان پسرانه فتح شاهد: دروس، خیابان راستوان، خیابان احتشامیه
 • مدرسه راه شایستگان: دروس، خیابان یار محمدی، خیابان ایمان
 • دبیرستان غیردولتی پسرانه ثامن الائمه: دروس، خیابان پاسداران، خیابان اختیاریه جنوبی
 • دبستان پسرانه غیردولتی سروش: دروس، خیابان یار محمدی، خیابان نامدار
 • دبیرستان فدک: دروس، خیابان نیستان هفتم، خیابان هاشمیان
 • دبستان دخترانه شفاعت: دروس، خیابان پاسداران، خیابان کلاهدوز
 • دبستان پسرانه صالحین: دروس، تقاطع خیابان شهید کلاهدوز و سنجابی، پلاک ۲۱۶
 • دبیرستان و هنرستان دخترانه مشکوة شاهد: دروس، خیابان شهید کلاهدوز، خیابان یارمحمدی، خیابان فردوس، پلاک ۱
 • دبستان روشن مهر: تهران، دروس، خیابان پاسداران، خیابان نیستان هشتم، خیابان آرام
 • مدرسه دخترانه نونا: دروس، خیابان کماسایی، خیابان حجت سوری، خیابان قو، پلاک ۴
 • مدرسه غیر دولتی آب و آینه: دروس، خیابان یارمحمدی، بن بست قو، پلاک ۴
 • دبیرستان دخترانه غیر دولتی نغمه ارشاد: خیابان دولت، خیابان وارسته(دروس)، خیابان مسیح، پلاک ۲۲
 • دبیرستان پسرانه دانش ۲: دروس، آخر خیابان هدایت، خیابان مسجد، پلاک ۱۵
 • دبیرستان دخترانه دوره اول فرشته: خیابان پاسداران، خیابان دروس، بلوار شهرزاد، خیابان یارمحمدی، پلاک ۴۴
 • دبیرستان دوره اول پسرانه فرجاد: خیابان دروس، خیابان هدایت، بالاتر از بیمارستان هدایت، خیابان کاوه، پلاک ۲۸
 • هنرستان کاردانش شهید اوینی شاهد: دروس، خیابان پاسداران، خیابان نیستان پنجم
 • دانشکده‌ی مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد واحد جنوب: دروس، خیابان یخچال، نرسیده به خیابان فکوریان
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیک: دروس، خیابان پاسداران، خیابان نیستان ۱۰، خیابان رام
 • دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد: دروس، خیابان پاسداران، خیابان نیستان نهم
 • آموزشگاه زبان ایرانمهر: دروس، خیابان پاسداران، بین بهستان دوم وسوم
 • آموزشگاه موسیقی سازک: دروس، خیابان پاسداران، خیابان دولت، خیابان معتمدی

 

درمانگاه‌ ها و داروخانه‌ ها محله دروس

در مورد خرید آپارتمان در دروس، اطلاع از مراکز درمانی می‌تواند در اولویت شما قرار داشته باشد. مراکز درمانی متعددی در محله دروس وجود دارند که بیشتر آنها در خیابان پاسداران و دولت متمرکز شده اند.

 • بیمارستان هدایت: دروس، خیابان پاسداران، خیابان سوری، خیابان هدایت
 • مرکز خدمات سلامت شیبانی: دروس، خیابان پاسداران، خیابان دولت، نبش بن ‌بست حافظ
 • کلینیک دروس: خیابان پاسداران، خیابان سوری، خیابان باقری کماسایی
 • درمانگاه شبانه‌روزی دولت: دروس، خیابان پاسداران، خیابان دولت، خیابان معتمدی
 • درمانگاه نفت: دروس، خیابان پاسداران، ابتدای بوستان نهم
 • کلینیک دندانپزشکی سامیا: دروس، خیابان پاسداران، ابتدای بوستان هفتم
 • مرکز گوارش کاوه: دروس، خیابان پاسداران، خیابان سوری، خیابان هدایت، خیابان کاوه
 • داروخانه شبانه‌روزی پاسداران: دروس، خیابان پاسداران، بالاتر از برج‌ سفید
 • داروخانه دکتر شیروانی: دروس، خیابان پاسداران، خیابان کلاهدوز، ابتدای خیابان محسنیان
 • مطب دکتر گیلانی: دروس، خیابان پاسداران، خیابان بهستان پنجم
 • مطب دکتر قهاری: دروس، خیابان پاسداران، خیابان دولت، خیابان معتمدی
 • مطب دکتر گرانپایه: دروس، خیابان پاسداران، خیابان دولت، بعد از آقامیری

 

ساختمان‌ های دولتی و مراکز اداری دروس

در بحث مکان‌های استراتژیک دروس، باید به سفارت خانه‌های متعددی اشاره کرد که در این محله قرار دارند.

ساختمان‌های دیپلماتیک دفتر سازمان ملل متحد، سفارت خانه کشورهای مجارستان، آذربایجان، بنگلادش آرژانتین، پرتغال، قزاقستان، اسپانیا و دفتر نمایندگی یونیسف در دروس واقع شده‌اند.

 • اداره کل بیمه سلامت استان تهران: دروس، خیابان قببا، بلوار شهرزاد
 • دفتر پیشخوان دولت: دروس، خیابان پاسداران، ابتدای خیابان شهید کلاهدوز
 • دفتر خدمات الکترونیک شهر: دروس، خیابان پاسداران، ابتدای بلوار شهرزاد
 • دفتر اسناد رسمی ۲۷۷: دروس، خیابان پاسداران، نرسیده به خیابان نیستان دهم
 • دفتر اسناد رسمی ۵۸۵ تهران: دروس، خیابان پاسداران، خیابان دولت، خیابان اختیاریه جنوبی
 • دفتر ازدواج مهرآذین: دروس، خیابان پاسداران، ابتدای خیابان شهید کلاهدوز
 • دفتر ازدواج شماره ۳۵۰: دروس، خیابان پاسداران، خیابان دولت، خیابان اختیاریه جنوبی
 • پلیس +۱۰: دروس، خیابان پاسداران، ابتدای خیابان شهید کلاهدوز
 • بانک ملی دروس: خیابان پاسداران، نبش خیابان اختیاریه جنوبی
 • بانک پاسارگاد: دروس، خیابان پاسداران، بین بهستان دوم و سوم
 • بانک اقتصاد نوین: محله دروس، خیابان پاسداران، روبروی نیستان دهم
 • بانک صادرات دروس: خیابان پاسداران، خیابان سوری، خیابان راستوان
 • بانک تجارت: دروس، خیابان پاسداران، نبش خیابان بوستان ششم

 

مراکز مذهبی منطقه دروس

محله دروس چندین مرکز دینی دارد که در ادامه به بررسی معروف‌ترین مساجد دروس پرداخته‌ایم.

 • مسجد تهرانی: خیابان پاسداران، خیابان دروس، بلوار شهرزاد، نبش خیابان هدایت
 • مسجد هدایت: دروس، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز، خیابان بهداد
 • مسجد بقية الله اعظم: خیابان پاسداران، محله دروس، پایین‌تر از خیابان بهارستان یکم
 • مسجد محمدیه: دروس، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز، بعد از محسنیان
 • حسینیه حضرت ام‌البنین: دروس، خیابان پاسداران، خیابان بهستان پنجم

 

پارک‌ ها و مراکز تفریحی دروس

دسترسی آسان به فضای سبز و مکان‌های تفریحی در هنگام خرید اجاره یا خرید آپارتمان در دروس دارای اهمیت است. متاسفانه به دلیل تراکم بالای ساختمان‌ها در دروس، چیزی جز چند پارک کوچک برای اهالی این منطقه باقی نمانده است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

 • بوستان زمرد (پایداری): دروس، خیابان پاسداران، خیابان نیستان سوم
 • بوستان شهرزاد: خیابان پاسداران، دروس، خیابان شهرزاد
 • بوستان رام: دروس، خیابان پاسداران، نیستان دهم
 • بوستان مُحصل: دروس، خیابان یخچال، خیابان شیدایی
 • بوستان خیام: دروس، خیابان پاسداران، خیابان سوری، خیابان حسینی
 • بوستان ۲۲ بهمن: دروس، خیابان پاسداران، خیابان بهستان دهم
 • مجموعه ورزشی ژیوان: دروس، خیابان پاسداران، ابتدای خیابان گلستان ششم
 • استخر یاس: دروس، پاسداران، بالاتر از خیابان نیستان هشتم
 • مجتمع‌ ورزشی آرشیدا: دروس، خیابان پاسداران، خیابان سوری
 • گالری گلستان: دروس، خیابان پاسداران، خیابان شهرزاد، خیابان کماسایی
 • سرای محله دروس: دروس، خیابان پاسداران، خیابان سوری، خیابان صالح حسینی

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
آیا نیاز به راهنمایی دارید ؟