مجله موبایل آریانا

مجله موبایل آریانا

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) قلهک

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) قلهک

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) قلهک

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) آریاشهر

تعمیر آیفون ، شامل عیب یابی این دستگاه، تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده و اقدامات نرم افزاری است که در نهایت، منجر به رفع ایرادات عملکردی گوشی می شوند. در این مقاله ضمن بررسی روند کلی تعمیرات آیفون، برخی از رایج ترین مشکلات گوشی های اپل و راهکارهای آنها را نیز به شما آموزش می دهیم. ممکن است برخی از ایرادات موبایل apple با اقداماتی همچون ریست و … برطرف شوند.

تعمیر انواع مدل های موبایل اپل از جمله تعمیر آیفون 5 ، تعمیر آیفون 6 ، تعمیرات آیفون 7 ، تعمیر آیفون xs ، تعمیرات آیفون xr   آیفون 8 ، آیفون se و تعمیرات آیفون xs max و… همچنین تعمیر جدیدترین مدل های آیفون تعمیرات آیفون 13 , 14 , 15 , .. در نمایندگی تعمیرات آیفون آریانا انجام می شود.

نمایندگی تعمیر آیفون

اگر گوشی اپل شما مثل روز اول کار نمی کند و دچار اختلالاتی در بخش های مختلف شده است، پیشنهاد می کنیم برای رهایی از مشکلات آن، حتما با نمایندگی تعمیر آیفون تماس بگیرید. در این مرکز کارشناسانی فعالیت می کنند که زیر و بم تعمیرات موبایل را به خوبی می دانند. به عنوان مثال همکاران ما به خوبی می دانند که سیستم عامل IOS چگونه طراحی شده و با چه روشهایی می توان ایرادها و مشکلات آن را برطرف کرد.

یا این که در صورت خاموش شدن گوشی و روشن نشدن آن، باید کدام قطعات را تعمیر یا تعویض کرد. از طرفی چون همکاران ما از تجهیزات به روز و پیشرفته برای تعمیر گوشی استفاده می کنند، می توان گفت که تعمیرات آیفون در نمایندگی اپل، در واقع یک سرمایه گذاری بلندمدت است.

شما با اعتماد به نمایندگی تعمیرات آیفون، علاوه بر این که مشکلات گوشی هوشمندتان را برطرف می کنید، می توانید مطمئن باشید که دیگر شاهد بروز آنها نخواهید بود. دلیل این مساله نیز استفاده از قطعات اصل و با کیفیت در طول فرایند تعمیر است.

تعمیر گوشی اپل در تهران

چنانچه در گوشی آیفون خود مشکل یا ایرادی را مشاهده کردید، مرکز تخصصی تعمیر گوشی اپل در تهران تا رفع کامل مشکل کنار شماست. این مرکز با راه اندازی چند شعبه در  کلیه خدمات و سرویس های مربوط به تعمیرات مدل های مختلف آیفون را به کاربران ارائه می دهد.

اساسا تعمیرات موبایل فرایند چندان راحتی نیست و به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد. تعمیرکار باید دانش نرم افزاری و سخت افزاری به روزی در این زمینه داشته باشد تا بتواند مشکلات بخش های مختلف گوشی را به صورت حرفه ای برطرف کند. در غیر این صورت ممکن است با یک اشتباه کوچک، موبایل شما را برای همیشه از کار بیندازد. نمایندگی تعمیرات آیفون، فرایند تعمیر انواع گوشی های برند اپل را به گونه ای انجام می دهد که کاربران بتوانند مجددا با گوشی خود کار کنند.

مهارت در تعمیرات آیفون

تعمیر آیفون اپل نیاز به مهارت بالایی دارد و تعمیرکار باید به صورت ویژه در این زمینه دوره دیده باشد. چرا که گوشی های این برند به ویژه از نظر نرم افزاری، دارای تفاوت های بسیاری با محصولات اندرویدی هستند. در ادامه مطلب پیش رو، نکاتی را راجع به روند کلی تعمیرات آیفون و نحوه ترمیم قطعات این دستگاه مطالعه می کنید.

اما توصیه می کنیم برای اطمینان از ترمیم بی نقص گوشی apple خود، عیب یابی و تعمیرات آن را به تعمیرکاران مجرب و دوره دیده محول کنید. برای آشنایی بیشتر با این فرایند، همراه ما باشید.

خدمات تخصصی تعمیر آیفون

برای تعمیر آیفون اپل هم مثل سایر مدل ها و برندهای گوشی، باید اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری خاصی را بر حسب نوع و شدت مشکل انجام داد. تعمیر و تعویض ال سی دی، تعمیر و تعویض باتری، تعمیرات برد، تعویض خازن های آسیب دیده، تعمیر آی سی تغذیه، تعمیر ویبره، رفع مشکلات آنتن دهی، تعمیر و تعویض قاب، تعمیر و تعویض میکروفن و اسپیکر، تعمیرات تاچ، تعویض گلس ال سی دی، رفع مشکلات نرم افزاری، بروز رسانی برنامه ها، فلش نرم افزاری، ویروس کشی و … بخشی از خدمات تخصصی تعمیر آیفون در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران هستند. به دلیل این که سرویس های این مجموعه همراه با ضمانت نامه معتبر به مشتریان ارائه می شوند، امکان پیگیری هرگونه ایراد و مشکل احتمالی، تا مدت زمان تعیین شده فراهم می باشد.

تعمیرات نرم افزاری گوشی اپل

زمانی به تعمیرات نرم افزاری آیفون نیاز است که ایراد دستگاه، ناشی  از خرابی قطعاتی همچون باتری، نمایشگر و … نباشد. مشکلات این چنینی معمولا شامل هنگ کردن، ویروسی شدن، نصب و اجرا نشدن برنامه ها و مواردی از این دست می شوند.

در این شرایط تعمیرکار با انجام اقداماتی همچون ریست فکتوری، دانگرید یا آپگرید iOS، نصب نرم افزارهای کمکی همچون آنتی ویروس و … و یا اصلاح تنظیمات، مشکلات نرم افزاری را برطرف می کند. توجه داشته باشید کسی که تعمیرات نرم افزاری گوشی اپل را انجام می دهد باید به خوبی با سیستم عامل محصولات این برند و تفاوت های آن با اندروید آشنایی داشته باشد.

تعمیرات سخت افزاری آیفون

تعمیر گوشی اپل یک بخش مهم دیگر هم دارد که شامل ترمیم و تعویض قطعات آسیب دیده و معیوب می گردد. تعمیرات سخت افزاری آیفون یعنی تعمیر یا تعویض قطعاتی همچون باتری، تاچ، ال سی دی، برد، دوربین، اسپیکر و … . این بخش ها بر اثر ضربه، آبخوردگی و یا به مرور زمان آسیب جدی می بینند و باید در اسرع وقت ترمیم شوند. مثلا اگر باتری دچار باد کردگی شود، تعویض نکردن آن می تواند خطر انفجار گوشی را به دنبال داشته باشد.

برای تعمیر سخت افزاری موبایل apple باید دستگاه باز شده و قطعات معیوب از آن جدا شوند. این کار نیاز به ابزار ویژه ای دارد و تکنسین باید مهارت کافی در آن داشته باشد. لذا توصیه می کنیم برای تعمیر حرفه ای قطعات، استفاده از نمونه های اورجینال و اطمینان از تعمیر درست گوشی، تعمیرات سخت افزاری آن را تنها از مراکز مجاز و معتبر بخواهید.

تعمیر برد آیفون

منشأ بسیاری از ایرادهای عملکردی آیفون، خرابی برد است. برد موبایل دارای اجزایی همچون ترانزیستور، مقاومت، خازن و … است که اگر از کار بیفتند، روند کاری این قطعه را مختل می سازند. برای تعمیر برد آیفون یا هر گوشی هوشمند دیگری، اول اجزاء این قطعه را مورد بررسی قرار داده و بخش های آسیب دیده را تعویض می کنند.

اما گاهی مساله فراتر از این است و سوختن برد، مانع از ترمیم این قطعه می شود. در این صورت، تعمیرات آیفون منوط به تعویض برد می باشد. گفتنی است همکاران ما در نمایندگی اپل، تنها از قطعه اورجینال برای تعویض برد آیفون، استفاده می کنند تا گوشی پس از تعمیرات نیز عملکرد درست و بی نقصی داشته باشد.

تاچ ال سی دی آیفون 15 پرو مکس اصلی روکاری LCD IPHONE 15 PRO MAX ORG 100%

تاچ ال سی دی آیفون 15 پرو مکس اصلی روکاری LCD IPHONE 15 PRO MAX ORG 100%

تعمیر تاچ موبایل اپل

در بخش های قبلی اشاره کردیم که یکی از مشکلات رایج گوشی های اپل، خرابی یا از کار افتادن تاچ آنهاست. برای تعمیر تاچ موبایل اپل، به شدت و نوع خرابی این بخش توجه می شود. گاهی تاچ به طور کلی کار نمی کند؛ یعنی هیچ یک از فرمان های لمسی را اجرا نکرده و به این ترتیب، دسترسی به محتوا و قابلیت ها را برای کاربر غیر ممکن می سازد.

گاهی هم در اثر شکستن ال سی دی، عملکرد تاچ متوقف می گردد. در برخی موارد هم تاچ کار می کند اما فرمان های لمسی به درستی اجرا نمی شوند. ممکن است تاچ از کار افتاده و یا ال سی دی آسیب دیده باشد که در این صورت، نیاز به تعویض LCD خواهد بود. اما گاهی ایراد نرم افزاری است و با اصلاح تنظیمات برطرف می شود.

تعمیر ال سی دی موبایل اپل

اگر گوشی شما به سختی ضربه بخورد و یا از ارتفاع بیفتد، به احتمال زیاد نمایشگر آن آسیب جدی می بیند. از طرفی مشکلاتی مثل سایه زدن، از کار افتادن تاچ، ایجاد هاله های رنگی روی نمایشگر، سو سو زدن نمایشگر و … هم بعضا ایجاد شده و عملکرد صفحه نمایش را مختل می کنند.

در این شرایط باید اقدام به تعمیر ال سی دی موبایل اپل کنید تا بتوانید مجددا تصاویر را به درستی تماشا کنید. البته همیشه این بخش قابل ترمیم نیست. گاهی چاره ای جز تعویض نمایشگر آیفون وجود ندارد. تیم تعمیرات آیفون برای تعویض نمایشگر، تنها از ال سی دی اصلی و اورجینال استفاده می کنند تا دیگر اجزای گوشی در معرض خرابی و آسیب دیدگی قرار نگیرند.

تعمیر دکمه هوم گوشی apple

گاهی برای تعمیر آیفون، نیاز به ترمیم یا تعویض دکمه هوم گوشی است. دکمه ای که البته در مدل های 10 و 11 به بعد حذف شده است. اما مدل های پایین تر کلید هوم دارند و احتمالی خرابی این دکمه بر اثر ضربه، استفاده نادرست و دیگر عوامل وجود دارد.

در آیفون 8 البته دکمه هوم، حسگر اثر انگشت هم به شمار می رود و به همین دلیل تعمیرات آن در این مدل مختصات خاصی دارد. در برخی از موارد، کار نکردن دکمه هوم آیفون ریشه نرم افزاری دارد و لازم نیست خود این کلید، ترمیم یا تعویض شود. گاهی هم حتی امکان تعمیر کلید هوم وجود ندارد و باید آن را با یک دکمه جدید، جایگزین کرد.

 • تمام خدمات سخت افزاری قابل ارائه برای سایر نوت بوک ها
 • آپدیت آیفون به نسخه‌های بالاتر
 • آنلاک نرم افزاری و سخت افزاری آیفون
 • نصب برنامه‌های کاربردی بر روی گوشی آیفون و آیپد
 • فعال و اکتیو کردن گوشی آیفون و آیپد
 • تعمیرات سخت افزاری آیفون
 • ری استور کردن آیفون و آیپد
 • تعویض قطعات آیفون و آی‌پد
 • تعمیر آسیب‌های وارده ناشی از آب خوردگی
 • آپدیت آیفون به نسخه های بالاتر .
 • دانگرید آیفون . Iphone
 • ریستور آیفون . Iphone
 • رفع ارورها ی مربوط به گوشی های آیفون . Iphone
 • نصب نرم افزارios و سایر نرم افزار های مورد نیاز Iphone
 • ساخت اپل آیدی برای آیفون . Iphone
 • آنلاک، آیکلود و …. Iphone
 • جیلبریک آیفون . Iphone
 • ریست نرم افزاری آیفون . Iphone
 • حل مشکل کرش آیفون . Iphone

تاچ ال سی دی آیفون 6 اس پلاس کپی مشکی LCD IPHONE 6S PLUS COPY BLACK

تاچ ال سی دی آیفون 6 اس پلاس کپی مشکی LCD IPHONE 6S PLUS COPY BLACK

مرکز تعمیرات آیفون

با گسترش حضور گوشی‌های هوشمندِ آیفون، بازار تعمیرات آن‌ها نیز افزایش پیدا کرده است. مشکلاتی همچون شکستگی صفحه نمایش یا همان شکستگی Touch، مواجهشدن با قطعی صدا و یا ضعف آنتن وایرلس و یا بسیاری از مشکلات دیگر نیاز شما کاربران را به مرکز تعمیر آیفون بیشتر می‌کند.

مرکز تعمیرات آیفون با علم به پرچمداری و سردمداری کمپانی اپل در دنیای فناوری، فعالیت‌های خود را در زمینه تعمیر و خدمات پس از فروش گوشی‌های هوشمند آیفون راه‌اندازی کرده است. در این مرکز تمامی تجهیزات روز دنیا در اختیار متخصصان حوزه‌ی تعمیر گذاشته شده‌ است تا بتوانند به بهترین شکل ممکن و در کمترین زمان دستگاه‌های آی‌فون را تعمیر و بازسازی کنند.

کارشناسان این مرکز ملزم به حضور در دوره‌های تخصصی تعمیر و بازسازی گوشی‌های آیفون می‌باشند که هر شش ماه به منظور به‌روز رسانی اطلاعات و افزایش آگاهی آنان برگزار می‌گردد. همچنین به منظور پیشگیری از به‌کارگیری قطعات فیک و تقلبی در حین تعمیر، آرشیوی از قطعات اصل و اورجینال در مرکز تعمیرات آیفون گردآوری شده است.

تعمیرکاران این مرکز ملزم به استفاده از آرشیو موجود در مرکز می‌باشند تا خدمات ارائه شده همواره در بالاترین سطح ممکن قرار داشته باشد. در یک مرکز تعمیرات آیفون معتبر در صورت نیاز به تعویض قطعه‌ای از دستگاه آیفون می‌بایست پیش از تعویض قطعه، این امر به اطلاع شما رسانده شود زیرا ممکن است درصورت تعویض قطعه گارانتی بین‌المللی آیفون شما باطل گردد.

 • تعمیر آسیب‌های ناشی از ضربه و افتادن دستگاه آیفون
 • تعویض باطری و AC Adapter
 • تعویض Touch و  LCD  شکسته
 • تعمیرات تخصصی برد آیفون و آیپد
 • تعمیر Wi-fi
 • تعمیر مشکلات مربوط به عدم آنتن‌دهی آیفون
 • تعمیر سوکت شارژ
 • تعمیر مشکلات مربوط به افت عملکرد یا خرابی کامل دکمه Home
 • تعمیر سوکت هدفون
 • رفع مشکلات صفحه نمایش آیفون Iphone
 • رفع مشکلات تاچ آیفون Iphone
 • تعویض تاچ آیفون Iphone
 • تعمیر / تعویض دوربین آیفون Iphone
 • رفع مشکلات صدا در آیفون ها Iphone
 • رفع مشکلات بلوتوث آیفون Iphone
 • رفع ایراد مشکلات سیم کارت آیفون Iphone
 • ریست سخت افزاری آیفون Iphone
 • حل مشکل هنگ کردن گوشی آیفون . Iphone

مشکلات رایج آیفون اپل

در روند تعمیر موبایل اپل، مشکلات و ایرادهای این دستگاه بررسی شده و برطرف می گردند. یکی از مشکلات نسبتا رایج آیفون که تقریبا کاربران زیادی از بروز آن شکایت دارند، از کار افتادن تاچ یا عملکرد ضعیف و معیوب این بخش است. به این معنی که هیچ یک از فرمان های لمسی اجرا نمی شوند و یا به صورت اشتباه اجرا می گردند.

شارژ نشدن، خالی شدن سریع باتری، کار نکردن دوربین، کار نکردن ویبره، باز شدن خود به خودی برنامه ها، پاک شدن برنامه ها، هنگ کردن، قطع شدن صدا، کار نکردن شارژر، شکستگی ال سی دی و … نیز از جمله مشکلات و ایرادهایی هستند که بعضا در مدل های مختلف گوشی اپل مشاهده می شوند. پس از عیب یابی دستگاه و طی روند تعمیر آیفون ، مشکلات ذکر شده برطرف می شوند و کاربر می تواند مجددا بدون ایراد از گوشی خود استفاده کند.

 • مشکل بازیابی آیکلود در انواع آیفون

برخی از کاربران مدل های مختلف آیفون در تماس با نمایندگی تعمیر گوشی اپل عنوان می کنند که با مشکلاتی در زمینه بازیابی و یا بروز رسانی سرویس آیکلود مواجه شده اند. ممکن است آیفون روی بروز رسانی تنظیمات icloud گیر کند، در این صورت کافی است ضمن نگه داشتن دکمه های پاور و کم کردن صدا، گوشی را راه اندازی مجدد کنید. ریست فکتوری هم آخرین روش برای رفع مشکلات مربوط به بازیابی آیکلود است.

 • کند شدن یا هنگ کردن گوشی اپل

  مشکل رایج دیگری  که در تعمیر آیفون مورد بررسی قرار می گیرد، کند شدن یا هنگ کردن دستگاه است. بعضا این مشکل پس از نصب یک نرم افزار جدید ایجاد شده می شود که در این صورت باید برنامه معیوب، شناسایی و حذف گردد. مشکلات و ناهماهنگی های نرم افزاری هم می توانند باعث هنگ کردن گوشی های هوشمند شوند. خوشبختانه در بیشتر موارد، مشکل نرم افزاری است و نیاز به ترمیم یا تعویض قطعات دستگاه نخواهد بود.

 • مشکلات وای فای در آیفون اپل

  برخی از کاربران آیفون، مشکلاتی را در زمینه اتصال Wi-Fi  مشاهده می کنند که در وهله اول مربوط به مودم است. اگر با روشن کردن مودم مسئله برطرف نشد، احتمالا ایراد از گوشی است. بد نیست تنظیمات وای فای گوشی را چک کرده و در صورت نیاز، آن را اصلاح کنید. راه اندازی مجدد هم روش دیگری است که تیم تعمیرات آیفون انجام می دهند.

 • خاموش و روشن شدن آیفون

  اگر آیفون شما بیشتر از یک بار در روز خاموش و روشن یا ریستارت می شود، پیش از اقدام به تعمیر تخصصی آن دکمه ولوم پایین و دکمه پاور را همزمان نگه دارید و منتظر بمانید تا گوشی دوباره راه اندازی شود. اما اگر مساله تداوم داشت، حتما از یک تعمیرکار با تجربه بخواهید که ضمن بررسی دستگاه، اقدامات لازم را برای تعمیر موبایل اپل به صورت تخصصی انجام دهد. چون ممکن است در این شرایط، باتری یا آی سی  شارژ آسیب دیده باشند.

تعمیرات تخصصی آیفون

امروزه شاهد گسترش استفاده از محصولات اپل از جمله آیفون ها هستیم . بنابراین نیاز به تعمیرات تخصصی آیفون بیش از پیش احساس می شود . از آن جا که آیفون ها گوشی های منحصر به فرد و با ویژگی های مخصوص هستند ، یافتن تعمیرگاه و نمایندگی مجاز برای تعمیرات آن ها ضروری است . آریانا به عنوان  تعمیرگاه مجاز محصولات اپل  ، از کادری مجرب و کاردان جهت تعمیرات آیفون بهره می گیرد .

به جرات می توان گفت : متخصصین آریانا از برترین متخصصین تعمیر اپل هستند و تعمیرات تخصصی آیفون را به بهترین نحو و با دقت و مهارت انجام خواهند داد . کارشناسان مرکز این اطمینان را به شما می دهند که تعمیر محصولات به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام خواهد شد و پس از عیب یابی و تعمیر محصولات ،  می توانید مدت ها با خاطری آسوده از آن ها استفاده کنید . هم چنین در صورت نیاز به تعویض قطعات ، متخصصین  آریانا با توجه به دانش و مهارتی که دارند و همین طور با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته ، قطعه ی آسیب دیده را با قطعه ی با کیفیت و اورجینال تعویض خواهند کرد .

واحدهای تعمیرات اپل

همانطور که اطلاع دارید، محصولات اپل دارای ساز و کار عملکردی منحصر به فردی نسبت به تولیدات دیگر برندها هستند. همین مساله، لزوم تعمیرات این محصولات توسط متخصصین مربوطه و در محیطی مجهز را آشکار می سازد. واحدهای تعمیرات اپل، با توجه به همین نکته ایجاد شده اند. این واحدها، به صورت تخصصی بر ترمیم انواع گوشی، تبلت، آل این وان و … اپل متمرکز شده اند. همچنین واحدهای تعمیرات اپل به انواع پیشرفته و به روز تجهیزات و برنامه های تعمیری مجهز شده اند.

لذا خدمات آنها مطابق با استانداردهای جهانی بوده و در سطح کیفی و تخصصی بالایی انجام قرار دارند. شما کاربران گرامی در صورت بروز هرگونه مشکل در محصولات اپل خود، می توانید با این مجموعه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را در جهت رفع مشکل دریافت نمایید. در صورت نیاز، با مراجعه به واحدهای تعمیرات اپل شاهد ترمیم محصول خود در اسرع وقت و با کیفیتی مطلوب خواهید بود.

نمایندگی اپل

برای اینکه خدمات و سرویس های مرتبط به محصولات اپل خود را با اطمینان خاطر دریافت نمایید، نمایندگی اپل می تواند بهترین پیشنهاد به شما باشد. این نمایندگی، تعدادی از کارشناسان و تعمیرکاران مجرب را به خدمت گرفته و به این ترتیب، خدمات بسیار با کیفیتی را در دو بخش فروش و تعمیرات به کاربران ارائه می کند. البته به جز این دو حوزه، نمایندگی اپل در زمینه خدمات پس از فروش نیز اقدامات مفید و قابل توجهی را انجام می دهد.

لازم است بدانید که در این نمایندگی، انواع محصولات اپل شامل آیفون، آی پد، آی مک، مک بوک، آی پاد و اپل واچ به صورت اورجینال به متقاضیان عرضه می شود. همچنین آن دسته از افرادی که نیاز به راهنمایی هایی در خصوص محصول مورد نظرشان دارند، می توانند با مراجعه به این مرکز، اطلاعات لازم را از مشاورین ما دریافت نمایند. نمایندگی اپل، ضمن رعایت اصول مشتری مداری، مفتخر است که به عنوان مرکز مورد اطمینان کاربران شناخته شده و همواره انتخاب اول آنها بوده است

درخواست آنلاین تعمیرات آیفون

اگر دستگاه شما با ایراد مواجه شده حالا به هر دلیلی، فقط کافیه به صفحه درخواست تعمیرات آریانا مراجعه کنید و فرم بخش تعمیرات را پر کنید تا کارشناس های بخش تعمیرات ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و مشکل شما دستگاه را پیگیری کنند. مهم نیست دستگاه شما چه مشکلی داشته باشه، از پرش آنتن یا غیرفعال شدن Face ID گرفته تا آبخوردگی و ضربه های شدید، ما با حفظ اطالاعات شخصی شما، دستگاه را تعمیر می کنیم. درضمن ایرادات جزئی دستگاه ، در حضور خودتون در کوتاه ترین زمان رفع میشه!

انواع قطعات گوشی موبایل اپل را از بایمو بخواهید.

بایمو ارایه دهنده انواع گوشی موبایل آیفون در بازار ایران

آریانا مرکز تعمیرات تخصصی گوشی آیفون 

معرفی محله قلهک

قلهک جزء منطقه شمیرانات تهران محسوب می‌شود و در تقسیم بندی شهرداری در منطقه ۳ تهران جای می‌گیرد. این منطقه با اصلت در نزدیکی جاده شمیرانات و محلاتی مثل صدر و زرگنده قرار گرفته است.

قلهک از سمت شمال به خیابان شهید کلاهدوز (دولت) و محله درب دوم و احتشامیه، از جنوب به خیابان مشکانی و محله قبا، از شرق به خیابان هدایت و محله دروس و از غرب به خیابان شریعتی و محله‌های صدر و میرداماد منتهی می‌شود.

به بیان دیگر در جواب پرسش «قلهک کجاست؟»، می‌توان عنوان کرد که این منطقه در خیابان شریعتی بالاتر از بلوار میرداماد واقع شده است.

 

بهترین جای قلهک برای خرید یا اجاره آپارتمان

قیمت خانه در قلهک، به دلیل قرارگیری این محله در منطقه ۳ تهران و امکانات مناسب آن، از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر است.

از خیابان‌های مهم قلهک باید به خیابان فکوریان، خیابان هدایت، خیابان وارسته و مشکانی اشاره کرد. البته کوچه سجاد (کوچه ده) و کوچه شهید یزدانیان (کوچه تلفنخانه قلهک) و همچنین باغ سفارت انگلستان و خیابان طویل یخچال، جزء مناطق معروف قلهک هستند.

هر چند که تا همین چند سال گذشته، خانه‌های قدیمی زیادی در این محله به چشم می‌خورد، اما در حال حاضر بیشتر بافت قلهک را آپارتمان‌های مسکونی تشکیل می‌دهند.

برای خرید آپارتمان در قلهک و یا حتی اجاره آپارتمان در قلهک، باید توجه داشته باشید که قیمت املاک موجود در این منطقه از محله‌ها‌ی ظفر، میرداماد، جردن و ونک پایین‌تر است و با توجه به زیرساخت‌های این منطقه می‌تواند ارزش بالاتری داشته باشد.

دو خیابان شیدایی و یخچال از بهترین و گران‌ترین خیابان‌های قلهک هستند. در صورتی که اندوخته فراوانی دارید، خرید مسکن در این ناحیه را پیشنهاد می‌کنیم.

 

دسترسی‌های قلهک چگونه است؟

خرید آپارتمان در قلهک، به این دلیل که این منطقه در طرح زوج فرد و ترافیک تهران قرار ندارد، انتخاب درستی است. به عبارت دیگر، در صورتی که قصد رفت و آمد به قلهک با خودرو شخصی را دارید، نیازی به پرداخت عوارض نیست.

از طرف دیگر دسترسی سریع به بزرگراه‌های همت و صدر و خیابان شریعتی یکی از امتیازهای سکونت در این منطقه محسوب می‌شود.

در بحث اجاره یا خرید آپارتمان در قلهک، باید به دسترسی سرویس‌های حمل و نقل عمومی این منطقه اشاره کنیم. در خیابان یخچال و شریعتی انواع تاکسی به مقاصد مختلف قابل دسترس است. از طرف دیگر ۴ ایستگاه اتوبوس فعال در قلهک محدوده خیابان شریعتی وجود دارد که باعث تسهیل رفت و آمد ساکنین می‌شود.

اما بهترین وسیله حمل و نقل عمومی در قلهک، ایستگاه مترو قلهک و شریعتی از خط ۱ مترو تهران است که تردد ساکنین این منطقه را به سایر نقاط راحت آسان می‌کند.

 

مترو-قلهک

 

از لحاظ بار ترافیکی منطقه باید عنوان کنیم که خیابان شریعتی و سه‌راهی یخچال در بیشتر ساعات روز دارای تراکم بالای وسایل نقلیه و ترافیک است. ولی در سایر خیابان‌ها و مسیرهای قلهک ترافیک چندانی به چشم نمی‌خورد.

 

بررسی امکانات منطقه برای خرید و اجاره آپارتمان در قلهک

قلهک یکی از جا افتاده‌ترین و بااصالت‌ترین مناطق شمال شهر تهران است، که به واسطه قدمتی که دارد از زیر ساخت‌ها و امکانات شهری مناسبی برخوردار است. در ادامه تمام امکانات محله قلهک را که شامل مراکز تفریحی، خرید، مراکز دینی، مدارس و مراکز آموزشی، بانک‌ها و… می‌شود را بررسی خواهیم کرد.

 

بهترین مدارس و مراکز آموزشی قلهک

یکی از دل‌نگرانی‌های والدین، دسترسی به مراکز آموزش و مدارس در مقاطع مختلف است. شما با اجاره یا خرید آپارتمان در قلهک دسترسی راحتی به این مراکز خواهید داشت.

 • پیش دبستانی سیب سرخ (پسرانه غیرانتفاعی) خیابان شریعتی، قلهک، خیابان شهید كدویی، سیمای شمالی، بن بست غنچه، پلاک ۳۱
 • پیش دبستانی دین و دانش (دخترانه غیرانتفاعی) خیابان شريعتی، بالاتر از قلهک، مسيل رودكی جنوبی، کوچه شهيد جوانمرد مدائنی، پلاک ۸
 • مدرسه پارسا (دبستان پسرانه غیرانتفاعی) خیابان شریعتی، کنار متروی قلهک، خیابان شهید کدوئی، شماره ۲۹
 • مدرسه دین ودانش (دبستان دخترانه غیرانتفاعی) خیابان شریعتی، بالاتر از قلهک، خیابان امام زاده، خیابان حمید جوانمرد مدائنی، شماره ۸
 • مدرسه نوآور (دبستان دخترانه غیرانتفاعی) خیابان شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک، شماره ۱۴۰۰
 • مدرسه دانش (دبستان پسرانه ابتدایی غیرانتفاعی) خیابان شریعتی، بالاتر از ایستگاه مترو قلهک، خیابان سجاد، خیابان حافظ، شماره ۱۳
 • مدرسه ولی عصر (دبستان پسرانه غیرانتفاعی) خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، خیابان یخچال، خیابان فکوریان، خیابان مشایخی، شماره ۸
 • مدرسه شهید دانش (متوسطه اول پسرانه غیرانتفاعی) شریعتی، ایستگاه مترو قلهک، خیابان سجاد، خیابان حافظ، پلاک ۱۳
 • مدرسه مفید (متوسطه اول پسرانه غیرانتفاعی) خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان یخچال، روبروی مترو قلهک، خیابان سجاد، شماره ۳
 • مدرسه مبین (متوسطه دوم پسرانه دولتی) خیابان شریعتی ،بالاتر از دوراهی قلهک، شماره ۱۴۰۰
 • مدرسه حافظ (متوسطه دوم دخترانه دولتی) خیابان شریعتی، قلهک، خیابان امامزاده، کنار بوستان امامزاده اسماعیل
 • مدرسه دانش وحید (متوسطه دوم پسرانه غیرانتفاعی) خیابان شریعتی، روبروی ایستگاه متروی قلهک، خیابان اختصاصی ، شماره ۲
 • مدرسه نوآور (متوسطه دوم دخترانه غیرانتفاعی) خیابان شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک
 • هنرستان فنی شیفت دخترانه حضرت زینب (س): خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، خیابان مسعود، خیابان مطهری شمالی
 • مرکز زبان خارجه سفیر: خیابان شریعتی پایین‌تر از دولت، کوچه شهید یزدانیان، نبش کوچه شاد، پلاک ۳۱
 • آموزشگاه موسیقی صراف: قلهک، خیابان شریعتی، خیابان یخچال، نبش خیابان زهره
 • موسسه آموزش زبان آلمانی گوته: قلهک، خیابان شریعتی، خیابان یخچال
 • دانشگاه آزاد واحد علوم دارویی قلهک: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، بعد از خیابان یاسمن
 • دانشگاه مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد: قلهک، خیابان شریعتی، خیابان یخچال، نبش ۲۲ بهمن

 

مراکز دولتی و ساختمان‌ های اداری

به محض سکونت در یک منطقه جدید، شناسایی مراکز دولتی و بانک‌ها در اولویت قرار خواهد داشت. ما در سامانه‌ متقاضی کار شما را با ارائه این لیست آسان کردیم.

 • بانک کشاورزی: خیابان شریعتی، محله قلهک، خیابان شهید کلاهدوز، بین سلیمی و وردی‌آذر
 • بانک کارآفرین: خیابان شریعتی، محله قلهک، خیابان دولت، بعد از خدیو
 • بانک دی: خیابان شریعتی، محله قلهک، خیابان دولت، نرسیده به خیابان وارسته
 • بانک ملت: محله قلهک، تقاطع خیابان دولت و شریعتی، روبروی خیابان امامزاده
 • بانک تجارت: محله قلهک، خیابان شریعتی، پایین‌تر از خیابان دولت
 • بانک مسکن قلهک: خیابان شریعتی، نرسیده به خیابان دولت، بین خیابان سجاد و امانپور
 • بانک صادرات قلهک: خیابان شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک، نبش سرافراز
 • دفترخانه اسناد رسمی ۶۸۰: خیابان شریعتی، محله قلهک، نبش خیابان یخچال
 • دفتر پیشخوان دولت: محله قلهک، خیابان شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک
 • پلیس +۱۰: محله قلهک، خیابان شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک، روبروی خیابان شهید کدوئی
 • دفترخانه اسناد رسمی ۱۴۶۹ تهران: محله قلهک، خیابان شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک
 • دارالترجمه رسمی آذرین: خیابان شریعتی، محله قلهک، تقاطع خیابان شهید کلاهدوز و امامزاده

 

درمانگاه‌ ها و داروخانه‌ ها محله قلهک

در منطقه قلهک مراکز درمانی مختلفی وجود دارند، که بیمارستان ایرانمهر و هدایت معروف‌تر هستند. در ادامه لیستی از بهترین درمانگاه‌ها و داروخانه‌های قلهک را ارائه می‌کنیم.

 • بیمارستان کیان: خیابان شریعتی، پایین‌تر از دوراهی قلهک، بالاتر از بن‌بست مشکینی
 • بیمارستان ایرانمهر: خیابان شریعتی، پایین‌تر از دوراهی قلهک، نبش خیابان میری
 • بیمارستان بزرگمهر: خیابان شریعتی، پایین‌تر از دوراهی قلهک، نبش خیابان مشکانی
 • ساختمان پزشکان مهر آفرین: خیابان شریعتی، پایین‌تر از دوراهی قلهک، بن‌بست مشکینی
 • بیمارستان هدایت: قلهک، خیابان شریعتی، خیابان یخچال، خیابان هدایت
 • ساختمان پزشکان جهان مهر: دوراهی قلهک، ضلع شمالی بیمارستان ایران مهر، کوچه میری
 • کلینیک مغز و اعصاب کودکان: خیابان شریعتی، پایین‌تر از دوراهی قلهک، بن‌بست مشکینی
 • مطب دکتر محمدی پور: محله قلهک، خیابان شریعتی، نبش خیابان یخچال
 • مطب دکتر نعیم: محله قلهک، خیابان کلاهدوز، خیابان سلیمی
 • مطب دکتر حسینی: محله قلهک، خیابان کلاهدوز، خیابان صراف
 • مطب دکتر صفاریان: شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک، ساختمان سپهر، پلاک ۱۴۲۵
 • داروخانه دکتر ابراهیمی: خیابان شریعتی، پایین‌تر از دوراهی قلهک، نبش خیابان مشکانی

بیمارستان-ایرانمهر-در-قلهک

مراکز مذهبی منطقه قلهک

مسجد اعظم قلهک از شناخته شده‌ترین مساجد تهران است. این مرکز دینی، برنامه‌های ویژه‌ای را در ایام عاشورا و تاسوعا اجرا می‌کند و علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب می‌کند.

 • مسجد اعظم قلهک : خیابان شریعتی، خیابان شهید کلاهدوز، نرسیده به جلالی
 • مسجد خمسه: خیابان شریعتی، قلهک، خیابان یخچال، نبش فکوریان
 • مسجد هدایت: قلهک، خیابان شریعتی، خیابان دولت، خیابان آقامیری
 • مسجد تهرانی: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، خیابان شیدایی

 

پارک‌ ها و مراکز تفریحی قلهک

دسترسی به مراکز تفریحی یکی از اولویت‌های خرید یا اجاره آپارتمان در قلهک به شمار می‌رود. قلهک در گذشته محله بسیار سرسبزی بوده، ولی در حال حاضر به جزء چند پارک کوچک، ردپایی از حال و هوای آن روزها برجای نمانده است.

 • حمام قلهک: خیابان شریعتی، خیابان دولت، خیابان جلالی
 • باغ قلهک: خیابان شریعتی، محله قلهک، حد فاصل خیابان دولت و پل صدر، پلاک ۴۹۳
 • پردیس سینمایی قلهک: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، نرسیده به خیابان کی‌نژاد
 • خانه کیانیان: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، پلاک ۱۱
 • سینما فرهنگ: قلهک، خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان دولت
 • آرامستان متفقین تهران: خیابان شریعتی، ابتدای خیابان شهید کلاهدوز، ضلع شمالی
 • کلیسای پروتستان آلمان: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، خیابان شیدایی
 • بوستان خلیج فارس: خیابان شریعتی، خیابان یخچال ، نرسیده به خیابان شیدایی
 • بوستان محصل: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، خیابان شیدایی
 • زمین فوتبال چالهرز: خیابان شریعتی، نرسیده به دوراهی قلهک
 • بوستان دوراهی قلهک: خیابان شریعتی، نرسیده به خیابان یخچال
 • استادیوم ورزشی شهدا: قلهک، خیابان شریعتی، خیابان یخچال، خیابان شیدایی

 

معرفی مراکز خرید محله قلهک

در ادامه به مراکز خرید معروف منطقه قلهک می‌پردازیم، به لیست زیر توجه کنید.

 • مرکز خرید قلهک: خیابان شریعتی، پایین‌تر از دوراهی قلهک، نبش سپهر
 • مرکز خرید نگین قلهک: خیابان شریعتی، بالاتر از تقاطع خیابان دولت
 • مرکز خرید آ اس پ: قلهک، خیابان شریعتی، نرسیده به خیابان شهید کلاهدوز
 • مرکز خرید نگین ظفر: قلهک، خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان ظفر
 • فروشگاه رفاه قلهک: خیابان شریعتی، نرسیده به دوراهی قلهک
 • مرکز خرید سپهر: قلهک، خیابان شریعتی، پایین‌تر از دوراهی قلهک
 • فروشگاه جانبو قلهک: خیابان شریعتی، بالاتر از تقاطع خیابان دولت
 • میوه هدایت: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، خیابان هدایت

برج-نگین-قلهک

بهترین رستوران‌ ها و اغذیه فروشی‌ های قلهک

رستوران‌ های شناخته‌شده‌ای در محله قلهک به چشم می‌خورند، ما بهترین آنها را برای شما لیست کرده‌ایم.

 • رستوران شبهای قلهک: خیابان شریعتی، محله قلهک، جنب سینما فرهنگ
 • رستوران بانیان: شريعتي، قلهک، پايين تر از دولت ، روبروي مسجد جامع، نبش کوچه امان‌پور
 • رستوران سالادیکا: خیابان شریعتی، روبروی یخچال، مرکز خرید قلهک
 • رستوران گاردن گریل: قلهک، خیابان دکتر شریعتی،خیابان کودکان غزه
 • رستوران پردیس: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، جنب بوستان خلیج فارس، مجتمع پردیس
 • رستوران البرز: محله قلهک، خیابان شریعتی، نبش خیابان دولت
 • جگرکی سلطان: خیابان شریعتی، دو راهی قلهک، خیابان شهید بصیری، پلاک ۲۷
 • رستوران سرای شیراز: قلهک، دوراهی قلهک، خیابان شهید بصیری، پلاک ۲۱
 • کافه رستوران منو: خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل رومی، جنب نمایندگی آدیداس
 • کافه رستوران ایتالیایی بلوکازا: خیابان شریعتی، محله قلهک، خیابان دولت، نرسیده به کوچه باقری
 • تهیه غذای فارسی: خیابان شریعتی، خیابان دولت، بین خیابان رشیدی و جلالی
 • کبابی ریحان: خیابان شریعتی، یخچال، خیابان فکوریان، بین بوربور و شهیدان جلایی پور

 

بهترین کافه‌ ها و کافی‌ شاپ‌ های قلهک

هیچ چیز دلچسب‌تر از میل کردن یک نوشیدنی گرم در هوای سرد نیست، برای سپری کردن چنین لحظاتی بهتر است به مراکز زیر مراجعه کنید.

 • کافی شاپ نرو: قلهک، خیابان شریعتی، بالاتراز قلهک، ساختمان آ اس پ
 • کافه هوکا: قلهک، خیابان شریعتی، ابتدای خیابان ظفر، پلاک ۱۸
 • کافه درسا: خیابان شریعتی، نرسیده به دوراهی دولت، بالاتر از تقاطع یخچال، خانه درسا، طبقه ۳
 • کافه کاریز: خیابان شریعتی، خیابان دولت، نبش نعمتی(کیکاووس)، باغ خانه شاعران ایران
 • کافه ۶۴: قلهک، خیابان شریعتی، روبرو مترو شریعتی، برج مینا، طبقه اول، واحد ۱۵
 • کافه هنر و تجربه: خیابان شریعتی، روبرو مترو قلهک، ساختمان آ اس پ، طبقه‌ همکف
 • کافه پاپ: قلهک، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، جنب بیمارستان ایرانمهر
 • وی کافه: خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، خیابان بصیری، ساختمان سام، پلاک ۶، طبقه پنجم
 • کافه رومی: خیابان شریعتی، بین پل رومی و صدر، مقابل سهیل (میرزاپور)، کوچه باران
 • کافه شائو قلهک: خیابان شریعتی، روبه‌رو مترو قلهک، ساختمان آ س پ، طبقه همکف
 • کافه رستوران تنت لانژ قلهک: خیابان شریعتی، قلهك، خیابان یخچال، جنب بوستان خلیج فارس
 • کافی شاپ نی‌لبک: خیابان شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک، پاساژ سپهر، طبقه همکف، واحد ۳
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
آیا نیاز به راهنمایی دارید ؟