مجله موبایل آریانا

مجله موبایل آریانا

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) گیشا

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) گیشا

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) گیشا

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) آریاشهر

تعمیر آیفون ، شامل عیب یابی این دستگاه، تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده و اقدامات نرم افزاری است که در نهایت، منجر به رفع ایرادات عملکردی گوشی می شوند. در این مقاله ضمن بررسی روند کلی تعمیرات آیفون، برخی از رایج ترین مشکلات گوشی های اپل و راهکارهای آنها را نیز به شما آموزش می دهیم. ممکن است برخی از ایرادات موبایل apple با اقداماتی همچون ریست و … برطرف شوند.

تعمیر انواع مدل های موبایل اپل از جمله تعمیر آیفون 5 ، تعمیر آیفون 6 ، تعمیرات آیفون 7 ، تعمیر آیفون xs ، تعمیرات آیفون xr   آیفون 8 ، آیفون se و تعمیرات آیفون xs max و… همچنین تعمیر جدیدترین مدل های آیفون تعمیرات آیفون 13 , 14 , 15 , .. در نمایندگی تعمیرات آیفون آریانا انجام می شود.

نمایندگی تعمیر آیفون

اگر گوشی اپل شما مثل روز اول کار نمی کند و دچار اختلالاتی در بخش های مختلف شده است، پیشنهاد می کنیم برای رهایی از مشکلات آن، حتما با نمایندگی تعمیر آیفون تماس بگیرید. در این مرکز کارشناسانی فعالیت می کنند که زیر و بم تعمیرات موبایل را به خوبی می دانند. به عنوان مثال همکاران ما به خوبی می دانند که سیستم عامل IOS چگونه طراحی شده و با چه روشهایی می توان ایرادها و مشکلات آن را برطرف کرد.

یا این که در صورت خاموش شدن گوشی و روشن نشدن آن، باید کدام قطعات را تعمیر یا تعویض کرد. از طرفی چون همکاران ما از تجهیزات به روز و پیشرفته برای تعمیر گوشی استفاده می کنند، می توان گفت که تعمیرات آیفون در نمایندگی اپل، در واقع یک سرمایه گذاری بلندمدت است.

شما با اعتماد به نمایندگی تعمیرات آیفون، علاوه بر این که مشکلات گوشی هوشمندتان را برطرف می کنید، می توانید مطمئن باشید که دیگر شاهد بروز آنها نخواهید بود. دلیل این مساله نیز استفاده از قطعات اصل و با کیفیت در طول فرایند تعمیر است.

تعمیر گوشی اپل در تهران

چنانچه در گوشی آیفون خود مشکل یا ایرادی را مشاهده کردید، مرکز تخصصی تعمیر گوشی اپل در تهران تا رفع کامل مشکل کنار شماست. این مرکز با راه اندازی چند شعبه در  کلیه خدمات و سرویس های مربوط به تعمیرات مدل های مختلف آیفون را به کاربران ارائه می دهد.

اساسا تعمیرات موبایل فرایند چندان راحتی نیست و به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد. تعمیرکار باید دانش نرم افزاری و سخت افزاری به روزی در این زمینه داشته باشد تا بتواند مشکلات بخش های مختلف گوشی را به صورت حرفه ای برطرف کند. در غیر این صورت ممکن است با یک اشتباه کوچک، موبایل شما را برای همیشه از کار بیندازد. نمایندگی تعمیرات آیفون، فرایند تعمیر انواع گوشی های برند اپل را به گونه ای انجام می دهد که کاربران بتوانند مجددا با گوشی خود کار کنند.

مهارت در تعمیرات آیفون

تعمیر آیفون اپل نیاز به مهارت بالایی دارد و تعمیرکار باید به صورت ویژه در این زمینه دوره دیده باشد. چرا که گوشی های این برند به ویژه از نظر نرم افزاری، دارای تفاوت های بسیاری با محصولات اندرویدی هستند. در ادامه مطلب پیش رو، نکاتی را راجع به روند کلی تعمیرات آیفون و نحوه ترمیم قطعات این دستگاه مطالعه می کنید.

اما توصیه می کنیم برای اطمینان از ترمیم بی نقص گوشی apple خود، عیب یابی و تعمیرات آن را به تعمیرکاران مجرب و دوره دیده محول کنید. برای آشنایی بیشتر با این فرایند، همراه ما باشید.

خدمات تخصصی تعمیر آیفون

برای تعمیر آیفون اپل هم مثل سایر مدل ها و برندهای گوشی، باید اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری خاصی را بر حسب نوع و شدت مشکل انجام داد. تعمیر و تعویض ال سی دی، تعمیر و تعویض باتری، تعمیرات برد، تعویض خازن های آسیب دیده، تعمیر آی سی تغذیه، تعمیر ویبره، رفع مشکلات آنتن دهی، تعمیر و تعویض قاب، تعمیر و تعویض میکروفن و اسپیکر، تعمیرات تاچ، تعویض گلس ال سی دی، رفع مشکلات نرم افزاری، بروز رسانی برنامه ها، فلش نرم افزاری، ویروس کشی و … بخشی از خدمات تخصصی تعمیر آیفون در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران هستند. به دلیل این که سرویس های این مجموعه همراه با ضمانت نامه معتبر به مشتریان ارائه می شوند، امکان پیگیری هرگونه ایراد و مشکل احتمالی، تا مدت زمان تعیین شده فراهم می باشد.

تعمیرات نرم افزاری گوشی اپل

زمانی به تعمیرات نرم افزاری آیفون نیاز است که ایراد دستگاه، ناشی  از خرابی قطعاتی همچون باتری، نمایشگر و … نباشد. مشکلات این چنینی معمولا شامل هنگ کردن، ویروسی شدن، نصب و اجرا نشدن برنامه ها و مواردی از این دست می شوند.

در این شرایط تعمیرکار با انجام اقداماتی همچون ریست فکتوری، دانگرید یا آپگرید iOS، نصب نرم افزارهای کمکی همچون آنتی ویروس و … و یا اصلاح تنظیمات، مشکلات نرم افزاری را برطرف می کند. توجه داشته باشید کسی که تعمیرات نرم افزاری گوشی اپل را انجام می دهد باید به خوبی با سیستم عامل محصولات این برند و تفاوت های آن با اندروید آشنایی داشته باشد.

تعمیرات سخت افزاری آیفون

تعمیر گوشی اپل یک بخش مهم دیگر هم دارد که شامل ترمیم و تعویض قطعات آسیب دیده و معیوب می گردد. تعمیرات سخت افزاری آیفون یعنی تعمیر یا تعویض قطعاتی همچون باتری، تاچ، ال سی دی، برد، دوربین، اسپیکر و … . این بخش ها بر اثر ضربه، آبخوردگی و یا به مرور زمان آسیب جدی می بینند و باید در اسرع وقت ترمیم شوند. مثلا اگر باتری دچار باد کردگی شود، تعویض نکردن آن می تواند خطر انفجار گوشی را به دنبال داشته باشد.

برای تعمیر سخت افزاری موبایل apple باید دستگاه باز شده و قطعات معیوب از آن جدا شوند. این کار نیاز به ابزار ویژه ای دارد و تکنسین باید مهارت کافی در آن داشته باشد. لذا توصیه می کنیم برای تعمیر حرفه ای قطعات، استفاده از نمونه های اورجینال و اطمینان از تعمیر درست گوشی، تعمیرات سخت افزاری آن را تنها از مراکز مجاز و معتبر بخواهید.

تعمیر برد آیفون

منشأ بسیاری از ایرادهای عملکردی آیفون، خرابی برد است. برد موبایل دارای اجزایی همچون ترانزیستور، مقاومت، خازن و … است که اگر از کار بیفتند، روند کاری این قطعه را مختل می سازند. برای تعمیر برد آیفون یا هر گوشی هوشمند دیگری، اول اجزاء این قطعه را مورد بررسی قرار داده و بخش های آسیب دیده را تعویض می کنند.

اما گاهی مساله فراتر از این است و سوختن برد، مانع از ترمیم این قطعه می شود. در این صورت، تعمیرات آیفون منوط به تعویض برد می باشد. گفتنی است همکاران ما در نمایندگی اپل، تنها از قطعه اورجینال برای تعویض برد آیفون، استفاده می کنند تا گوشی پس از تعمیرات نیز عملکرد درست و بی نقصی داشته باشد.

تاچ ال سی دی آیفون 15 پرو مکس اصلی روکاری LCD IPHONE 15 PRO MAX ORG 100%

تاچ ال سی دی آیفون 15 پرو مکس اصلی روکاری LCD IPHONE 15 PRO MAX ORG 100%

تعمیر تاچ موبایل اپل

در بخش های قبلی اشاره کردیم که یکی از مشکلات رایج گوشی های اپل، خرابی یا از کار افتادن تاچ آنهاست. برای تعمیر تاچ موبایل اپل، به شدت و نوع خرابی این بخش توجه می شود. گاهی تاچ به طور کلی کار نمی کند؛ یعنی هیچ یک از فرمان های لمسی را اجرا نکرده و به این ترتیب، دسترسی به محتوا و قابلیت ها را برای کاربر غیر ممکن می سازد.

گاهی هم در اثر شکستن ال سی دی، عملکرد تاچ متوقف می گردد. در برخی موارد هم تاچ کار می کند اما فرمان های لمسی به درستی اجرا نمی شوند. ممکن است تاچ از کار افتاده و یا ال سی دی آسیب دیده باشد که در این صورت، نیاز به تعویض LCD خواهد بود. اما گاهی ایراد نرم افزاری است و با اصلاح تنظیمات برطرف می شود.

تعمیر ال سی دی موبایل اپل

اگر گوشی شما به سختی ضربه بخورد و یا از ارتفاع بیفتد، به احتمال زیاد نمایشگر آن آسیب جدی می بیند. از طرفی مشکلاتی مثل سایه زدن، از کار افتادن تاچ، ایجاد هاله های رنگی روی نمایشگر، سو سو زدن نمایشگر و … هم بعضا ایجاد شده و عملکرد صفحه نمایش را مختل می کنند.

در این شرایط باید اقدام به تعمیر ال سی دی موبایل اپل کنید تا بتوانید مجددا تصاویر را به درستی تماشا کنید. البته همیشه این بخش قابل ترمیم نیست. گاهی چاره ای جز تعویض نمایشگر آیفون وجود ندارد. تیم تعمیرات آیفون برای تعویض نمایشگر، تنها از ال سی دی اصلی و اورجینال استفاده می کنند تا دیگر اجزای گوشی در معرض خرابی و آسیب دیدگی قرار نگیرند.

تعمیر دکمه هوم گوشی apple

گاهی برای تعمیر آیفون، نیاز به ترمیم یا تعویض دکمه هوم گوشی است. دکمه ای که البته در مدل های 10 و 11 به بعد حذف شده است. اما مدل های پایین تر کلید هوم دارند و احتمالی خرابی این دکمه بر اثر ضربه، استفاده نادرست و دیگر عوامل وجود دارد.

در آیفون 8 البته دکمه هوم، حسگر اثر انگشت هم به شمار می رود و به همین دلیل تعمیرات آن در این مدل مختصات خاصی دارد. در برخی از موارد، کار نکردن دکمه هوم آیفون ریشه نرم افزاری دارد و لازم نیست خود این کلید، ترمیم یا تعویض شود. گاهی هم حتی امکان تعمیر کلید هوم وجود ندارد و باید آن را با یک دکمه جدید، جایگزین کرد.

 • تمام خدمات سخت افزاری قابل ارائه برای سایر نوت بوک ها
 • آپدیت آیفون به نسخه‌های بالاتر
 • آنلاک نرم افزاری و سخت افزاری آیفون
 • نصب برنامه‌های کاربردی بر روی گوشی آیفون و آیپد
 • فعال و اکتیو کردن گوشی آیفون و آیپد
 • تعمیرات سخت افزاری آیفون
 • ری استور کردن آیفون و آیپد
 • تعویض قطعات آیفون و آی‌پد
 • تعمیر آسیب‌های وارده ناشی از آب خوردگی
 • آپدیت آیفون به نسخه های بالاتر .
 • دانگرید آیفون . Iphone
 • ریستور آیفون . Iphone
 • رفع ارورها ی مربوط به گوشی های آیفون . Iphone
 • نصب نرم افزارios و سایر نرم افزار های مورد نیاز Iphone
 • ساخت اپل آیدی برای آیفون . Iphone
 • آنلاک، آیکلود و …. Iphone
 • جیلبریک آیفون . Iphone
 • ریست نرم افزاری آیفون . Iphone
 • حل مشکل کرش آیفون . Iphone

تاچ ال سی دی آیفون 6 اس پلاس کپی مشکی LCD IPHONE 6S PLUS COPY BLACK

تاچ ال سی دی آیفون 6 اس پلاس کپی مشکی LCD IPHONE 6S PLUS COPY BLACK

مرکز تعمیرات آیفون

با گسترش حضور گوشی‌های هوشمندِ آیفون، بازار تعمیرات آن‌ها نیز افزایش پیدا کرده است. مشکلاتی همچون شکستگی صفحه نمایش یا همان شکستگی Touch، مواجهشدن با قطعی صدا و یا ضعف آنتن وایرلس و یا بسیاری از مشکلات دیگر نیاز شما کاربران را به مرکز تعمیر آیفون بیشتر می‌کند.

مرکز تعمیرات آیفون با علم به پرچمداری و سردمداری کمپانی اپل در دنیای فناوری، فعالیت‌های خود را در زمینه تعمیر و خدمات پس از فروش گوشی‌های هوشمند آیفون راه‌اندازی کرده است. در این مرکز تمامی تجهیزات روز دنیا در اختیار متخصصان حوزه‌ی تعمیر گذاشته شده‌ است تا بتوانند به بهترین شکل ممکن و در کمترین زمان دستگاه‌های آی‌فون را تعمیر و بازسازی کنند.

کارشناسان این مرکز ملزم به حضور در دوره‌های تخصصی تعمیر و بازسازی گوشی‌های آیفون می‌باشند که هر شش ماه به منظور به‌روز رسانی اطلاعات و افزایش آگاهی آنان برگزار می‌گردد. همچنین به منظور پیشگیری از به‌کارگیری قطعات فیک و تقلبی در حین تعمیر، آرشیوی از قطعات اصل و اورجینال در مرکز تعمیرات آیفون گردآوری شده است.

تعمیرکاران این مرکز ملزم به استفاده از آرشیو موجود در مرکز می‌باشند تا خدمات ارائه شده همواره در بالاترین سطح ممکن قرار داشته باشد. در یک مرکز تعمیرات آیفون معتبر در صورت نیاز به تعویض قطعه‌ای از دستگاه آیفون می‌بایست پیش از تعویض قطعه، این امر به اطلاع شما رسانده شود زیرا ممکن است درصورت تعویض قطعه گارانتی بین‌المللی آیفون شما باطل گردد.

 • تعمیر آسیب‌های ناشی از ضربه و افتادن دستگاه آیفون
 • تعویض باطری و AC Adapter
 • تعویض Touch و  LCD  شکسته
 • تعمیرات تخصصی برد آیفون و آیپد
 • تعمیر Wi-fi
 • تعمیر مشکلات مربوط به عدم آنتن‌دهی آیفون
 • تعمیر سوکت شارژ
 • تعمیر مشکلات مربوط به افت عملکرد یا خرابی کامل دکمه Home
 • تعمیر سوکت هدفون
 • رفع مشکلات صفحه نمایش آیفون Iphone
 • رفع مشکلات تاچ آیفون Iphone
 • تعویض تاچ آیفون Iphone
 • تعمیر / تعویض دوربین آیفون Iphone
 • رفع مشکلات صدا در آیفون ها Iphone
 • رفع مشکلات بلوتوث آیفون Iphone
 • رفع ایراد مشکلات سیم کارت آیفون Iphone
 • ریست سخت افزاری آیفون Iphone
 • حل مشکل هنگ کردن گوشی آیفون . Iphone

مشکلات رایج آیفون اپل

در روند تعمیر موبایل اپل، مشکلات و ایرادهای این دستگاه بررسی شده و برطرف می گردند. یکی از مشکلات نسبتا رایج آیفون که تقریبا کاربران زیادی از بروز آن شکایت دارند، از کار افتادن تاچ یا عملکرد ضعیف و معیوب این بخش است. به این معنی که هیچ یک از فرمان های لمسی اجرا نمی شوند و یا به صورت اشتباه اجرا می گردند.

شارژ نشدن، خالی شدن سریع باتری، کار نکردن دوربین، کار نکردن ویبره، باز شدن خود به خودی برنامه ها، پاک شدن برنامه ها، هنگ کردن، قطع شدن صدا، کار نکردن شارژر، شکستگی ال سی دی و … نیز از جمله مشکلات و ایرادهایی هستند که بعضا در مدل های مختلف گوشی اپل مشاهده می شوند. پس از عیب یابی دستگاه و طی روند تعمیر آیفون ، مشکلات ذکر شده برطرف می شوند و کاربر می تواند مجددا بدون ایراد از گوشی خود استفاده کند.

 • مشکل بازیابی آیکلود در انواع آیفون

برخی از کاربران مدل های مختلف آیفون در تماس با نمایندگی تعمیر گوشی اپل عنوان می کنند که با مشکلاتی در زمینه بازیابی و یا بروز رسانی سرویس آیکلود مواجه شده اند. ممکن است آیفون روی بروز رسانی تنظیمات icloud گیر کند، در این صورت کافی است ضمن نگه داشتن دکمه های پاور و کم کردن صدا، گوشی را راه اندازی مجدد کنید. ریست فکتوری هم آخرین روش برای رفع مشکلات مربوط به بازیابی آیکلود است.

 • کند شدن یا هنگ کردن گوشی اپل

  مشکل رایج دیگری  که در تعمیر آیفون مورد بررسی قرار می گیرد، کند شدن یا هنگ کردن دستگاه است. بعضا این مشکل پس از نصب یک نرم افزار جدید ایجاد شده می شود که در این صورت باید برنامه معیوب، شناسایی و حذف گردد. مشکلات و ناهماهنگی های نرم افزاری هم می توانند باعث هنگ کردن گوشی های هوشمند شوند. خوشبختانه در بیشتر موارد، مشکل نرم افزاری است و نیاز به ترمیم یا تعویض قطعات دستگاه نخواهد بود.

 • مشکلات وای فای در آیفون اپل

  برخی از کاربران آیفون، مشکلاتی را در زمینه اتصال Wi-Fi  مشاهده می کنند که در وهله اول مربوط به مودم است. اگر با روشن کردن مودم مسئله برطرف نشد، احتمالا ایراد از گوشی است. بد نیست تنظیمات وای فای گوشی را چک کرده و در صورت نیاز، آن را اصلاح کنید. راه اندازی مجدد هم روش دیگری است که تیم تعمیرات آیفون انجام می دهند.

 • خاموش و روشن شدن آیفون

  اگر آیفون شما بیشتر از یک بار در روز خاموش و روشن یا ریستارت می شود، پیش از اقدام به تعمیر تخصصی آن دکمه ولوم پایین و دکمه پاور را همزمان نگه دارید و منتظر بمانید تا گوشی دوباره راه اندازی شود. اما اگر مساله تداوم داشت، حتما از یک تعمیرکار با تجربه بخواهید که ضمن بررسی دستگاه، اقدامات لازم را برای تعمیر موبایل اپل به صورت تخصصی انجام دهد. چون ممکن است در این شرایط، باتری یا آی سی  شارژ آسیب دیده باشند.

تعمیرات تخصصی آیفون

امروزه شاهد گسترش استفاده از محصولات اپل از جمله آیفون ها هستیم . بنابراین نیاز به تعمیرات تخصصی آیفون بیش از پیش احساس می شود . از آن جا که آیفون ها گوشی های منحصر به فرد و با ویژگی های مخصوص هستند ، یافتن تعمیرگاه و نمایندگی مجاز برای تعمیرات آن ها ضروری است . آریانا به عنوان  تعمیرگاه مجاز محصولات اپل  ، از کادری مجرب و کاردان جهت تعمیرات آیفون بهره می گیرد .

به جرات می توان گفت : متخصصین آریانا از برترین متخصصین تعمیر اپل هستند و تعمیرات تخصصی آیفون را به بهترین نحو و با دقت و مهارت انجام خواهند داد . کارشناسان مرکز این اطمینان را به شما می دهند که تعمیر محصولات به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام خواهد شد و پس از عیب یابی و تعمیر محصولات ،  می توانید مدت ها با خاطری آسوده از آن ها استفاده کنید . هم چنین در صورت نیاز به تعویض قطعات ، متخصصین  آریانا با توجه به دانش و مهارتی که دارند و همین طور با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته ، قطعه ی آسیب دیده را با قطعه ی با کیفیت و اورجینال تعویض خواهند کرد .

واحدهای تعمیرات اپل

همانطور که اطلاع دارید، محصولات اپل دارای ساز و کار عملکردی منحصر به فردی نسبت به تولیدات دیگر برندها هستند. همین مساله، لزوم تعمیرات این محصولات توسط متخصصین مربوطه و در محیطی مجهز را آشکار می سازد. واحدهای تعمیرات اپل، با توجه به همین نکته ایجاد شده اند. این واحدها، به صورت تخصصی بر ترمیم انواع گوشی، تبلت، آل این وان و … اپل متمرکز شده اند. همچنین واحدهای تعمیرات اپل به انواع پیشرفته و به روز تجهیزات و برنامه های تعمیری مجهز شده اند.

لذا خدمات آنها مطابق با استانداردهای جهانی بوده و در سطح کیفی و تخصصی بالایی انجام قرار دارند. شما کاربران گرامی در صورت بروز هرگونه مشکل در محصولات اپل خود، می توانید با این مجموعه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را در جهت رفع مشکل دریافت نمایید. در صورت نیاز، با مراجعه به واحدهای تعمیرات اپل شاهد ترمیم محصول خود در اسرع وقت و با کیفیتی مطلوب خواهید بود.

نمایندگی اپل

برای اینکه خدمات و سرویس های مرتبط به محصولات اپل خود را با اطمینان خاطر دریافت نمایید، نمایندگی اپل می تواند بهترین پیشنهاد به شما باشد. این نمایندگی، تعدادی از کارشناسان و تعمیرکاران مجرب را به خدمت گرفته و به این ترتیب، خدمات بسیار با کیفیتی را در دو بخش فروش و تعمیرات به کاربران ارائه می کند. البته به جز این دو حوزه، نمایندگی اپل در زمینه خدمات پس از فروش نیز اقدامات مفید و قابل توجهی را انجام می دهد.

لازم است بدانید که در این نمایندگی، انواع محصولات اپل شامل آیفون، آی پد، آی مک، مک بوک، آی پاد و اپل واچ به صورت اورجینال به متقاضیان عرضه می شود. همچنین آن دسته از افرادی که نیاز به راهنمایی هایی در خصوص محصول مورد نظرشان دارند، می توانند با مراجعه به این مرکز، اطلاعات لازم را از مشاورین ما دریافت نمایند. نمایندگی اپل، ضمن رعایت اصول مشتری مداری، مفتخر است که به عنوان مرکز مورد اطمینان کاربران شناخته شده و همواره انتخاب اول آنها بوده است

درخواست آنلاین تعمیرات آیفون

اگر دستگاه شما با ایراد مواجه شده حالا به هر دلیلی، فقط کافیه به صفحه درخواست تعمیرات آریانا مراجعه کنید و فرم بخش تعمیرات را پر کنید تا کارشناس های بخش تعمیرات ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و مشکل شما دستگاه را پیگیری کنند. مهم نیست دستگاه شما چه مشکلی داشته باشه، از پرش آنتن یا غیرفعال شدن Face ID گرفته تا آبخوردگی و ضربه های شدید، ما با حفظ اطالاعات شخصی شما، دستگاه را تعمیر می کنیم. درضمن ایرادات جزئی دستگاه ، در حضور خودتون در کوتاه ترین زمان رفع میشه!

انواع قطعات گوشی موبایل اپل را از بایمو بخواهید.

بایمو ارایه دهنده انواع گوشی موبایل آیفون در بازار ایران

آریانا مرکز تعمیرات تخصصی گوشی آیفون 

معرفی محله گیشا

محله گیشا یا همان کوی نصر یکی از محله‌های سرزنده و مدرن پایتخت است که امروزه به دلیل افزایش ساخت و ساز، بسیاری قصد سرمایه‌گذاری یا مهاجرت به این محله را دارند. این محله از گذشته به خاطر دارا بودن امکانات مدرن معروف بوده و امروزه نیز این خصوصیت خود را حفظ کرده است.

حال در این مقاله از سامانه متقاضی قصد داریم این محله مدرن را معرفی کرده، امکانات رفاهی و درمانی آن را برشماریم و دسترسی‌های مختلف حمل و نقلی آن را بررسی کنیم. بنابراین اگر شما هم قصد خرید یا اجاره خانه در محله گیشا یا کوی نصر را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

دنبال خونه میگردی؟

همه املاکی ها رو یکجا خبر کن!

بهترین روش خرید یا اجاره خانه در محله گیشا چیست؟

با ثبت تقاضای خرید و یا اجاره آپارتمان در سامانه متقاضی که اولین بازار تقاضای مجازی داخل کشور    می‌باشد، می توان با چند کلیک ساده تقاضای خود را ارسال گروهی کنیم و تمامی املاکی‌های محله گیشا را یکجا با خبر کنیم. این خدمات کاملا رایگان توسط سامانه متقاضی انجام می شود.

محله گیشا کجاست؟

گیشا یکی از محله‌های مدرن شمال غرب پایتخت است که در منطقه دو شهرداری تهران واقع شده و دسترسی بسیار مناسبی دارد. این محله از سمت غرب به بزرگراه شیخ فضل الله نوری، از جنوب به بزرگراه جلال آل احمد، از شرق به بزرگراه چمران و از شمال به بزرگراه حکیم منتهی می‌شود. ناگفته نماند که گیشا با محله‌هایی نظیر محله شریعتی، محله ایوانک، محله شهرک غرب، محله پاتریس، محله ستارخان و محله تهران ویلا مجاورت دارد.

همان طور که خواندید محله گیشا هم از جهت دسترسی به بزرگراه‌ها و شاهراه‌های اساسی پایتخت و هم از جهت موقعیت قرارگیری در مجاورت بخش‌های محبوب پایتخت، وضعیت بسیار مناسبی دارد. بنابراین از انتخاب این محله برای سکونت هرگز پشیمان نخواهید شد.

بهترین جای محله گیشا برای زندگی

بالاتر گفتیم محله گیشا از مدرن‌ترین بخش‌های تهران به شمار می‌رود. در سمت غرب و شرق خیابان اصلی این محله ۴۱ خیابان فرعی وجود دارد که هر کدام از جهت سکونت عالی هستند بنابراین خبری از خیابان‌های تنگ نیست. ناگفته نماند که معماری خانه‌های این محله کاملا انگلیسی است به طوری که هنوز هم می‌توانید نماهای سنگ سفید را در بخش‌هایی مشاهده کنید.

بهترین جای محله گیشا برای زندگی

از سویی دیگر محله گیشا پرامکانات است و بسیاری از مراکز مهم را در خود جای داده است. به عنوان مثال برج میلاد که ششمین برج مخابراتی جهان است در این محله قرار دارد یا بوستان گفتگو که یکی از معروف‌ترین بوستان‌های تهران است در این محله قرار دارد. به همین خاطر تمامی این امکانات و نحوه معماری این محله موجب می‌شود تا قیمت خانه در گیشا، از متوسط پایتخت بالاتر باشد.

بررسی وضعیت دسترسی

بالاتر خواندیم که وضعیت دسترسی محله گیشا از هر چهار طرف به بزرگراه‌های اصلی پایتخت منتهی می‌شود و این نشان‌دهنده آنست که گیشا هیچ مشکلی از جهت دسترسی خودرویی ندارد. اما جدای از آنچه گفتیم، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی در این محله هم از کیفیت بالایی برخوردار است. در ادامه به این دسترسی‌ها اشاره می‌کنیم:

دسترسی به مترو در گیشا

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به محله گیشا، ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس است که در تقاطع بزرگراه شهید چمران و بزرگراه جلال آل احمد قرار گرفته است. تربیت مدرس از ایستگاه‌های تقاطعی خط ۶ و ۷ متروی تهران محسوب می‌شود و از سال ۱۳۹۷ تاکنون خدمت‌رسانی می‌کند.

دسترسی به خطوط اتوبوسرانی در گیشا

خطوط اتوبوسرانی که در محله گیشا قرار دارند، دسترسی به این محله را برای مسافران راحت‌تر کرده‌اند. در ادامه به برخی از خطوط اتوبوسرانی موجود در این محله اشاره می‌کنیم:

 • ایستگاه اتوبوس کوی نصر
 • ایستگاه اتوبوس دوازدهم مدرسه
 • ایستگاه اتوبوس پارک
 • ایستگاه اتوبوس بانک کشاورزی
 • ایستگاه اتوبوس پارک
 • ایستگاه اتوبوس چمران

خطوط تاکسیرانی گیشا

خوشبختانه خطوط تاکسیرانی این محله نیز همگی فعال هستند و مقصدهای متعددی را شامل می‌شوند. اطلاعات دقیقی از نام این ایستگاه‌های تاکسیرانی نیست اما می‌توان گفت تمامی این تاکسی‌های به بخش‌های مختلف تهران سفر می‌کنند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید | محله محمودیه تهران کجاست

بررسی امکانات محله گیشا

اگر چه گیشا مساحت نسبتا کمتری نسبت به سایر مناطق تهران دارد اما این مساحت کم موجب نشده تا از جهت امکانات عقب بماند. از سویی دیگر موقعیت گیشا و جمعیت آن ایجاب می‌کند تا تمامی امکانات و دسترسی‌ها در این بخش فراهم شوند. در ادامه قصد داریم به مهم‌ترین مراکز و امکانات رفاهی این محله اشاره کنیم:

بهترین مدارس و مراکز آموزشی

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که گیشا به خاطر برخورداری از بهترین دانشگاه‌های پایتخت، روزانه بخش قابل توجهی از جمعیت را از سایر بخش‌های پایتخت به سمت خود می‌کشاند. می‌توان اذعان کرد که این بخش از جهت آموزشی نیاز تمامی ساکنانش را برطرف کرده است. در ادامه به برخی از مراکز آموزشی گیشا اشاره می‌کنیم:

 • دبیرستان پسرانه قدس ۲: تهران،کوی نصر، خ بلوچستان، خ هفتم
 • دبستان و پیش دبستان پسرانه مشاهیر آینده: تهران، کوی نصر، خ بلوچستان، خ ۱۱، پ ۴
 • مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها: خیابان کوی نصر(گیشای سابق)، نبش فاضل شرقی، پلاک ۱۹
 • مدرسه دخترانه دوراندیشان پارس: تهران، کوی نصر، بزرگراه حکیم، خ گیشا، خ فاضل جنوبی، پ ۷۴
 • دبیرستان دخترانه سجاد: تهران، کوی نصر، خ. نصر، خ. نهم
 • دانشگاه پیام نور: تهران، کوی نصر، بزرگراه حکیم، خ نصر، خ هفتم، پ ۷
 • دبستان نظام مافی: تهران، کوی نصر، خ. جلال آل احمد
 • کتابخانه عمومی شهید چمران: تهران، کوی نصر، خ. گیشا، خ. یازدهم، خ. هاله
 • مرکز پیش دبستانی حضرت علی اصغر: تهران، کوی نصر، خ. ناظریان قمی، خ. یازدهم
 • هنرستان نیایش: تهران، کوی نصر، خ. ناظریان قمی، خ. سیزدهم
 • دبیرستان دخترانه دولتی شهید محمد منتظری: تهران، کوی نصر، خ. ناظریان قمی
 • دبستان دخترانه بنت الهدی صدر: تهران، کوی نصر، خ. ناظریان قمی، خ. سیزدهم
 • مدرسه باقر صدر: تهران، کوی نصر، خ. ناظریان قمی
 • مدرسه اکینا: تهران، کوی نصر، خ ناظریان قمی، خ پاسارگاد
 • مجتمع ربانی: تهران، کوی نصر، خ. ناظریان قمی، خ. درگهی
 • دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران: بزرگراه شهید دکتر چمران- خیابان جلال آل احمد- رو به روی کوی نصر – خیابان دکتر کاردان
 • دانشکده مدیریت دانشگاه تهران: جنب زیرگذر نصر (گیشا)، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، ساختمان مرکز همایش‌ها
 • دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران: تهران، خیابان جلال‌آل‌احمد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده مدیریت و اقتصاد
 • دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران: تهران، منطقه ۶، محله فاطمی، بزرگراه جلال آل احمد، جنب بیمارستان شریعتی
 • دانشگاه تربیت مدرس: تهران، جلال آل احمد، پل نصر

درمانگاه‌ ها و داروخانه‌ ها محله گیشا

مراکز درمانی که در گیشا قرار دارند می‌توانند نیازهای ساکنان را برطرف کنند و نیازی نیست شهروندان از این بخش خارج شوند. به عنوان مثال می‌توان به بیمارستان میلاد اشاره کرد که قادر است تمامی خدمات یک بیمارستان را ایفا کند. در ادامه به برخی از مراکز درمانی مهم در گیشا اشاره می‌کنیم:

 • داروخانه شبانه‌روزی جلال آل احمد: تهران، کوی نصر، خ. جلال آل احمد
 • داروخانه علایی فر: تهران، کوی نصر، خ. نصر، خ. یکم
 • داروخانه دکتر تینا حیدرعلیزاده: تهران، کوی نصر، بزرگراه حکیم، خیابان گیشا، خیابان سوم
 • داروخانه تیفانی: تهران، کوی نصر، خ چهارم، خ فاضل جنوبی، خ ناظریان قمی، پ ۱۶۱
 • درمانگاه شبانه‌روزی شفا گستر: تهران، کوی نصر، ب. حکیم
 • یاقوت سیاه: گیشا، نبش کوچه ۳۶، پلاک ۲۳۹
 • مرکز تخصصی طب کار پویه: تهران، کوی نصر، بزرگراه حکیم، خ گیشا، خ پیروزی، پ ۷۵
 • مجتمع پزشکان خاتم: تهران، کوی نصر، بزرگراه حکیم، خ گیشا، خ بیست و یکم طهماسبی، پ ۲۲
 • کلینیک پوست و زیبایی لیا: تهران،کوی نصر،خ. چهارم،خ. فاضل
 • بیمارستان میلاد: تهران، کوی نصر، خ سرباز گمنام، بیمارستان میلاد

بیمارستان میلاد

مراکز خرید و تجاری

مراکز خرید و تجاری بیشماری در گیشا قرار دارند از جمله مرکز خرید نصر و خاتم که تمامی نیازهای ساکنین را برطرف می‌کنند. در ادامه به برخی از مراکز خرید و تجاری گیشا اشاره می‌کنیم:

 • مجتمع تجاری بازارک گیشا: تهران، کوی نصر، خ. ناظریان قمی، خ. سیزدهم
 • بازار نصر نوین: تهران، کوی نصر، بزرگراه حکیم، خ گیشا، خ فروزان فر
 • بازار علی: تهران، کوی نصر، خ. گیشا
 • مرکز خرید خاتم: تهران، کوی نصر، خ. گیشا
 • مرکز تجاری ستاره نصر: تهران، کوی نصر، خ. ناظریان قمی، خ. پیروزی
 • مرکز خرید فرتاک: تهران، کوی نصر، خ. گیشا

بیشتر بخوانید | بهترین محله مرزداران برای زندگی کجاست

پارک‌ ها و مراکز تفریحی

محله گیشا مراکز تفریحی و پارک‌های معروفی دارد از جمله بوستان گفتگو و نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه که سالانه بخش قابل توجهی از جمعیت را به سمت خود می‌کشاند. در ادامه به برخی از مراکز تفریحی گیشا اشاره می‌کنیم:

 • برج میلاد تهران: تهران، کوی نصر، بزرگراه شیخ فضل الله، خ مسیر اختصاصی برج میلاد
 • بوستان گفتگو: بزرگراه شهید حکیم، محله کوی نصر
 • نمایشگاه گل بوستان گفتگو: تهران، کوی نصر، خ یاس
 • باغ پرندگان: تهران، کوی نصر، خ بلوچستان، خ پانزدهم، پ ۱۱
 • بوستان ورزش: تهران، کوی نصر، ب. شیخ فضل الله
 • داگ پارک: تهران، کوی نصر، خ سی و هفتم ولی زاده، خ صائمی، خ چهل و یکم مشهوری، پ ۵
 • بوستان آرزو: تهران، کوی نصر، خ. پیروزی، خ. نظری عارف، خ. چهلم

باغ پرندگان

مراکز اداری و دولتی محله گیشا

آنچه نیاز ساکنان را برطرف می‌کند مثل بانک‌ها و دفاتر پیشخوان دولت در این محله وجود دارد. برخی از سازمان‌های دولتی مثل آموزش پرورش منطقه دو تهران در این بخش به چشم می‌خورد. در ادامه به مهم‌ترین مراکز اداری ودولتی گیشا اشاره می‌کنیم:

 • بانک ملی: خیابان جلال آل احمد، اول کوی نصر، نبش فروزان فر، جنب پل نصر
 • بانک صادرات: بزرگراه جلال آل احمد، نبش فروزانفر، پلاک ۵۵
 • بانک دی شعبه گیشا: تهران، کوی نصر، بزرگراه حکیم، خ گیشا
 • بانک قرض الحسنه مهر ایران: بزرگراه جلال آل احمد ،بین پل نصر و آزمایش،نبش خیابان چهارم،روبروی خیابان آرش مهر
 • بانک ملت: بزرگراه جلال آل احمد، روبروی خیابان آرش مهر، نبش خیابان چهارم، پلاک ۲
 • بانک کشاورزی: بزرگراه جلال آل احمد، ابتدای شهرآرا نزدیک ارش مهر
 • بانک شهر: بزرگراه جلال آل احمد ،بعداز خیابان آرش پلاک ۵۲، کد ۵۰۳
 • بانک سامان: کوی نصر (گیشا) ، نبش خیابان نوزدهم، پلاک ۲۶۲
 • بانک پارسیان: کوی نصر، نبش خیابان بیستم، پلاک ۱۲۱
 • بانک گردشگری: کوی نصر، نبش خیابان ۱۶، پلاک ۱۴۵
 • بیمه پاسارگاد: تهران، کوی نصر، خ. گیشا
 • دفتر پیشخوان دولت گیشا: تهران، کوی نصر، بزرگراه حکیم، خ نصر،خ نهم
 • اداره آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران: تهران، کوی نصر، بزرگراه حکیم، خ گیشا، خ سیزدهم

مراکز مذهبی

مراکز مذهبی متعددی در گیشا وجود دارند که هر ساله پذیرای مراسم‌ها و اعیاد مذهبی هستند. در ادامه به برخی از مراکز مذهبی معروف در گیشا اشاره می‌کنیم:

 • مسجد حجت ابن حسن عسگری: تهران، کوی نصر، خ ناظریان قمی، خ نوزدهم، پ ۸۲
 • هیت ملودی: تهران، کوی نصر، بزرگراه حکیم، خ گیشا، خ سی و سوم، پ ۲
 • مسجد جعفری:ئتهران، کوی نصر، خ. گیشا
 • مسجد حضرت ابوالفضل: تهران، کوی نصر، خ. چهارم، خ. فاضل شمالی
 • مسجد گفتگو: تهران، کوی نصر، خ. پیروزی، خ. یاس

رستوران‌‌ ها و مراکز غذایی

برخی از رستوران‌ها و مراکز غذایی معروف تهران در این محله قرار گرفته‌اند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • رستوران دیس پر: تهران، گیشا، پایین تر از خیابان ۲۳
 • رستوران دنیز بناب: تهران، خیابان ستارخان، ما بین کوثر دوم و کوثر سوم
 • رستوران هات سیزل: تهران، گیشا، خیابان پنجم، نبش فروزانفر
 • رستوران هات چیک: تهران، خیابان گیشا، خیابان فروزان فر
 • رستوران کبابکده عالیجناب: تهران، گیشا، فاضل غربی
 • رستوران سنتی دانژه: تهران، گیشا، بین سیزدهم و پانزدهم، مرکز خرید فرتاک
 • رستوران بزرگ ته دیگ: تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به پارک وی، بالاتر از کوچه مهری
 • رستوران ایزی دیزی: تهران، گیشا، نبش کوچه ۴۰
 • رستوران های زنجیره ای پدر خوب: تهران، گیشا، انتهای خیابان علیالی پیروزی
 • رستوران سنتی فانوس: تهران، گیشا، جنب کوچه ۲۱، روبروی بانک پارسیا ن

رستوران دیس پر در گیشا

کافه‌ ها و کافی‌ شاپ‌ ها محله گیشا

کافه‌ها و کافی‌شاپ‌های زیادی در این محله به چشم نمی‌خورد اما همان تعداد کم هم می‌تواند آرامشی بی‌نظیر برایتان به ارمغان بیاورد. در ادامه به برخی از کافه‌ها و کافی‌شاپ‌های گیشا اشاره می‌کنیم:

 • کافه سی من سی تو: تهران، اتوبان جلال آل احمد شرق، نرسیده به اتوبان یادگار امام
 • کافه لیو: تهران، کوی نصر، خیابان نصر
 • کافی شاپ امیر چاکلت: تهران، گیشا، خیابان پیروزی غربی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
آیا نیاز به راهنمایی دارید ؟