مجله موبایل آریانا

مجله موبایل آریانا

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) شهرک غرب

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) شهرک غرب

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) شهرک غرب

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون ( اپل ) آریاشهر

تعمیر آیفون ، شامل عیب یابی این دستگاه، تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده و اقدامات نرم افزاری است که در نهایت، منجر به رفع ایرادات عملکردی گوشی می شوند. در این مقاله ضمن بررسی روند کلی تعمیرات آیفون، برخی از رایج ترین مشکلات گوشی های اپل و راهکارهای آنها را نیز به شما آموزش می دهیم. ممکن است برخی از ایرادات موبایل apple با اقداماتی همچون ریست و … برطرف شوند.

تعمیر انواع مدل های موبایل اپل از جمله تعمیر آیفون 5 ، تعمیر آیفون 6 ، تعمیرات آیفون 7 ، تعمیر آیفون xs ، تعمیرات آیفون xr   آیفون 8 ، آیفون se و تعمیرات آیفون xs max و… همچنین تعمیر جدیدترین مدل های آیفون تعمیرات آیفون 13 , 14 , 15 , .. در نمایندگی تعمیرات آیفون آریانا انجام می شود.

نمایندگی تعمیر آیفون

اگر گوشی اپل شما مثل روز اول کار نمی کند و دچار اختلالاتی در بخش های مختلف شده است، پیشنهاد می کنیم برای رهایی از مشکلات آن، حتما با نمایندگی تعمیر آیفون تماس بگیرید. در این مرکز کارشناسانی فعالیت می کنند که زیر و بم تعمیرات موبایل را به خوبی می دانند. به عنوان مثال همکاران ما به خوبی می دانند که سیستم عامل IOS چگونه طراحی شده و با چه روشهایی می توان ایرادها و مشکلات آن را برطرف کرد.

یا این که در صورت خاموش شدن گوشی و روشن نشدن آن، باید کدام قطعات را تعمیر یا تعویض کرد. از طرفی چون همکاران ما از تجهیزات به روز و پیشرفته برای تعمیر گوشی استفاده می کنند، می توان گفت که تعمیرات آیفون در نمایندگی اپل، در واقع یک سرمایه گذاری بلندمدت است.

شما با اعتماد به نمایندگی تعمیرات آیفون، علاوه بر این که مشکلات گوشی هوشمندتان را برطرف می کنید، می توانید مطمئن باشید که دیگر شاهد بروز آنها نخواهید بود. دلیل این مساله نیز استفاده از قطعات اصل و با کیفیت در طول فرایند تعمیر است.

تعمیر گوشی اپل در تهران

چنانچه در گوشی آیفون خود مشکل یا ایرادی را مشاهده کردید، مرکز تخصصی تعمیر گوشی اپل در تهران تا رفع کامل مشکل کنار شماست. این مرکز با راه اندازی چند شعبه در  کلیه خدمات و سرویس های مربوط به تعمیرات مدل های مختلف آیفون را به کاربران ارائه می دهد.

اساسا تعمیرات موبایل فرایند چندان راحتی نیست و به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد. تعمیرکار باید دانش نرم افزاری و سخت افزاری به روزی در این زمینه داشته باشد تا بتواند مشکلات بخش های مختلف گوشی را به صورت حرفه ای برطرف کند. در غیر این صورت ممکن است با یک اشتباه کوچک، موبایل شما را برای همیشه از کار بیندازد. نمایندگی تعمیرات آیفون، فرایند تعمیر انواع گوشی های برند اپل را به گونه ای انجام می دهد که کاربران بتوانند مجددا با گوشی خود کار کنند.

مهارت در تعمیرات آیفون

تعمیر آیفون اپل نیاز به مهارت بالایی دارد و تعمیرکار باید به صورت ویژه در این زمینه دوره دیده باشد. چرا که گوشی های این برند به ویژه از نظر نرم افزاری، دارای تفاوت های بسیاری با محصولات اندرویدی هستند. در ادامه مطلب پیش رو، نکاتی را راجع به روند کلی تعمیرات آیفون و نحوه ترمیم قطعات این دستگاه مطالعه می کنید.

اما توصیه می کنیم برای اطمینان از ترمیم بی نقص گوشی apple خود، عیب یابی و تعمیرات آن را به تعمیرکاران مجرب و دوره دیده محول کنید. برای آشنایی بیشتر با این فرایند، همراه ما باشید.

خدمات تخصصی تعمیر آیفون

برای تعمیر آیفون اپل هم مثل سایر مدل ها و برندهای گوشی، باید اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری خاصی را بر حسب نوع و شدت مشکل انجام داد. تعمیر و تعویض ال سی دی، تعمیر و تعویض باتری، تعمیرات برد، تعویض خازن های آسیب دیده، تعمیر آی سی تغذیه، تعمیر ویبره، رفع مشکلات آنتن دهی، تعمیر و تعویض قاب، تعمیر و تعویض میکروفن و اسپیکر، تعمیرات تاچ، تعویض گلس ال سی دی، رفع مشکلات نرم افزاری، بروز رسانی برنامه ها، فلش نرم افزاری، ویروس کشی و … بخشی از خدمات تخصصی تعمیر آیفون در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران هستند. به دلیل این که سرویس های این مجموعه همراه با ضمانت نامه معتبر به مشتریان ارائه می شوند، امکان پیگیری هرگونه ایراد و مشکل احتمالی، تا مدت زمان تعیین شده فراهم می باشد.

تعمیرات نرم افزاری گوشی اپل

زمانی به تعمیرات نرم افزاری آیفون نیاز است که ایراد دستگاه، ناشی  از خرابی قطعاتی همچون باتری، نمایشگر و … نباشد. مشکلات این چنینی معمولا شامل هنگ کردن، ویروسی شدن، نصب و اجرا نشدن برنامه ها و مواردی از این دست می شوند.

در این شرایط تعمیرکار با انجام اقداماتی همچون ریست فکتوری، دانگرید یا آپگرید iOS، نصب نرم افزارهای کمکی همچون آنتی ویروس و … و یا اصلاح تنظیمات، مشکلات نرم افزاری را برطرف می کند. توجه داشته باشید کسی که تعمیرات نرم افزاری گوشی اپل را انجام می دهد باید به خوبی با سیستم عامل محصولات این برند و تفاوت های آن با اندروید آشنایی داشته باشد.

تعمیرات سخت افزاری آیفون

تعمیر گوشی اپل یک بخش مهم دیگر هم دارد که شامل ترمیم و تعویض قطعات آسیب دیده و معیوب می گردد. تعمیرات سخت افزاری آیفون یعنی تعمیر یا تعویض قطعاتی همچون باتری، تاچ، ال سی دی، برد، دوربین، اسپیکر و … . این بخش ها بر اثر ضربه، آبخوردگی و یا به مرور زمان آسیب جدی می بینند و باید در اسرع وقت ترمیم شوند. مثلا اگر باتری دچار باد کردگی شود، تعویض نکردن آن می تواند خطر انفجار گوشی را به دنبال داشته باشد.

برای تعمیر سخت افزاری موبایل apple باید دستگاه باز شده و قطعات معیوب از آن جدا شوند. این کار نیاز به ابزار ویژه ای دارد و تکنسین باید مهارت کافی در آن داشته باشد. لذا توصیه می کنیم برای تعمیر حرفه ای قطعات، استفاده از نمونه های اورجینال و اطمینان از تعمیر درست گوشی، تعمیرات سخت افزاری آن را تنها از مراکز مجاز و معتبر بخواهید.

تعمیر برد آیفون

منشأ بسیاری از ایرادهای عملکردی آیفون، خرابی برد است. برد موبایل دارای اجزایی همچون ترانزیستور، مقاومت، خازن و … است که اگر از کار بیفتند، روند کاری این قطعه را مختل می سازند. برای تعمیر برد آیفون یا هر گوشی هوشمند دیگری، اول اجزاء این قطعه را مورد بررسی قرار داده و بخش های آسیب دیده را تعویض می کنند.

اما گاهی مساله فراتر از این است و سوختن برد، مانع از ترمیم این قطعه می شود. در این صورت، تعمیرات آیفون منوط به تعویض برد می باشد. گفتنی است همکاران ما در نمایندگی اپل، تنها از قطعه اورجینال برای تعویض برد آیفون، استفاده می کنند تا گوشی پس از تعمیرات نیز عملکرد درست و بی نقصی داشته باشد.

تاچ ال سی دی آیفون 15 پرو مکس اصلی روکاری LCD IPHONE 15 PRO MAX ORG 100%

تاچ ال سی دی آیفون 15 پرو مکس اصلی روکاری LCD IPHONE 15 PRO MAX ORG 100%

تعمیر تاچ موبایل اپل

در بخش های قبلی اشاره کردیم که یکی از مشکلات رایج گوشی های اپل، خرابی یا از کار افتادن تاچ آنهاست. برای تعمیر تاچ موبایل اپل، به شدت و نوع خرابی این بخش توجه می شود. گاهی تاچ به طور کلی کار نمی کند؛ یعنی هیچ یک از فرمان های لمسی را اجرا نکرده و به این ترتیب، دسترسی به محتوا و قابلیت ها را برای کاربر غیر ممکن می سازد.

گاهی هم در اثر شکستن ال سی دی، عملکرد تاچ متوقف می گردد. در برخی موارد هم تاچ کار می کند اما فرمان های لمسی به درستی اجرا نمی شوند. ممکن است تاچ از کار افتاده و یا ال سی دی آسیب دیده باشد که در این صورت، نیاز به تعویض LCD خواهد بود. اما گاهی ایراد نرم افزاری است و با اصلاح تنظیمات برطرف می شود.

تعمیر ال سی دی موبایل اپل

اگر گوشی شما به سختی ضربه بخورد و یا از ارتفاع بیفتد، به احتمال زیاد نمایشگر آن آسیب جدی می بیند. از طرفی مشکلاتی مثل سایه زدن، از کار افتادن تاچ، ایجاد هاله های رنگی روی نمایشگر، سو سو زدن نمایشگر و … هم بعضا ایجاد شده و عملکرد صفحه نمایش را مختل می کنند.

در این شرایط باید اقدام به تعمیر ال سی دی موبایل اپل کنید تا بتوانید مجددا تصاویر را به درستی تماشا کنید. البته همیشه این بخش قابل ترمیم نیست. گاهی چاره ای جز تعویض نمایشگر آیفون وجود ندارد. تیم تعمیرات آیفون برای تعویض نمایشگر، تنها از ال سی دی اصلی و اورجینال استفاده می کنند تا دیگر اجزای گوشی در معرض خرابی و آسیب دیدگی قرار نگیرند.

تعمیر دکمه هوم گوشی apple

گاهی برای تعمیر آیفون، نیاز به ترمیم یا تعویض دکمه هوم گوشی است. دکمه ای که البته در مدل های 10 و 11 به بعد حذف شده است. اما مدل های پایین تر کلید هوم دارند و احتمالی خرابی این دکمه بر اثر ضربه، استفاده نادرست و دیگر عوامل وجود دارد.

در آیفون 8 البته دکمه هوم، حسگر اثر انگشت هم به شمار می رود و به همین دلیل تعمیرات آن در این مدل مختصات خاصی دارد. در برخی از موارد، کار نکردن دکمه هوم آیفون ریشه نرم افزاری دارد و لازم نیست خود این کلید، ترمیم یا تعویض شود. گاهی هم حتی امکان تعمیر کلید هوم وجود ندارد و باید آن را با یک دکمه جدید، جایگزین کرد.

 • تمام خدمات سخت افزاری قابل ارائه برای سایر نوت بوک ها
 • آپدیت آیفون به نسخه‌های بالاتر
 • آنلاک نرم افزاری و سخت افزاری آیفون
 • نصب برنامه‌های کاربردی بر روی گوشی آیفون و آیپد
 • فعال و اکتیو کردن گوشی آیفون و آیپد
 • تعمیرات سخت افزاری آیفون
 • ری استور کردن آیفون و آیپد
 • تعویض قطعات آیفون و آی‌پد
 • تعمیر آسیب‌های وارده ناشی از آب خوردگی
 • آپدیت آیفون به نسخه های بالاتر .
 • دانگرید آیفون . Iphone
 • ریستور آیفون . Iphone
 • رفع ارورها ی مربوط به گوشی های آیفون . Iphone
 • نصب نرم افزارios و سایر نرم افزار های مورد نیاز Iphone
 • ساخت اپل آیدی برای آیفون . Iphone
 • آنلاک، آیکلود و …. Iphone
 • جیلبریک آیفون . Iphone
 • ریست نرم افزاری آیفون . Iphone
 • حل مشکل کرش آیفون . Iphone

تاچ ال سی دی آیفون 6 اس پلاس کپی مشکی LCD IPHONE 6S PLUS COPY BLACK

تاچ ال سی دی آیفون 6 اس پلاس کپی مشکی LCD IPHONE 6S PLUS COPY BLACK

مرکز تعمیرات آیفون

با گسترش حضور گوشی‌های هوشمندِ آیفون، بازار تعمیرات آن‌ها نیز افزایش پیدا کرده است. مشکلاتی همچون شکستگی صفحه نمایش یا همان شکستگی Touch، مواجهشدن با قطعی صدا و یا ضعف آنتن وایرلس و یا بسیاری از مشکلات دیگر نیاز شما کاربران را به مرکز تعمیر آیفون بیشتر می‌کند.

مرکز تعمیرات آیفون با علم به پرچمداری و سردمداری کمپانی اپل در دنیای فناوری، فعالیت‌های خود را در زمینه تعمیر و خدمات پس از فروش گوشی‌های هوشمند آیفون راه‌اندازی کرده است. در این مرکز تمامی تجهیزات روز دنیا در اختیار متخصصان حوزه‌ی تعمیر گذاشته شده‌ است تا بتوانند به بهترین شکل ممکن و در کمترین زمان دستگاه‌های آی‌فون را تعمیر و بازسازی کنند.

کارشناسان این مرکز ملزم به حضور در دوره‌های تخصصی تعمیر و بازسازی گوشی‌های آیفون می‌باشند که هر شش ماه به منظور به‌روز رسانی اطلاعات و افزایش آگاهی آنان برگزار می‌گردد. همچنین به منظور پیشگیری از به‌کارگیری قطعات فیک و تقلبی در حین تعمیر، آرشیوی از قطعات اصل و اورجینال در مرکز تعمیرات آیفون گردآوری شده است.

تعمیرکاران این مرکز ملزم به استفاده از آرشیو موجود در مرکز می‌باشند تا خدمات ارائه شده همواره در بالاترین سطح ممکن قرار داشته باشد. در یک مرکز تعمیرات آیفون معتبر در صورت نیاز به تعویض قطعه‌ای از دستگاه آیفون می‌بایست پیش از تعویض قطعه، این امر به اطلاع شما رسانده شود زیرا ممکن است درصورت تعویض قطعه گارانتی بین‌المللی آیفون شما باطل گردد.

 • تعمیر آسیب‌های ناشی از ضربه و افتادن دستگاه آیفون
 • تعویض باطری و AC Adapter
 • تعویض Touch و  LCD  شکسته
 • تعمیرات تخصصی برد آیفون و آیپد
 • تعمیر Wi-fi
 • تعمیر مشکلات مربوط به عدم آنتن‌دهی آیفون
 • تعمیر سوکت شارژ
 • تعمیر مشکلات مربوط به افت عملکرد یا خرابی کامل دکمه Home
 • تعمیر سوکت هدفون
 • رفع مشکلات صفحه نمایش آیفون Iphone
 • رفع مشکلات تاچ آیفون Iphone
 • تعویض تاچ آیفون Iphone
 • تعمیر / تعویض دوربین آیفون Iphone
 • رفع مشکلات صدا در آیفون ها Iphone
 • رفع مشکلات بلوتوث آیفون Iphone
 • رفع ایراد مشکلات سیم کارت آیفون Iphone
 • ریست سخت افزاری آیفون Iphone
 • حل مشکل هنگ کردن گوشی آیفون . Iphone

مشکلات رایج آیفون اپل

در روند تعمیر موبایل اپل، مشکلات و ایرادهای این دستگاه بررسی شده و برطرف می گردند. یکی از مشکلات نسبتا رایج آیفون که تقریبا کاربران زیادی از بروز آن شکایت دارند، از کار افتادن تاچ یا عملکرد ضعیف و معیوب این بخش است. به این معنی که هیچ یک از فرمان های لمسی اجرا نمی شوند و یا به صورت اشتباه اجرا می گردند.

شارژ نشدن، خالی شدن سریع باتری، کار نکردن دوربین، کار نکردن ویبره، باز شدن خود به خودی برنامه ها، پاک شدن برنامه ها، هنگ کردن، قطع شدن صدا، کار نکردن شارژر، شکستگی ال سی دی و … نیز از جمله مشکلات و ایرادهایی هستند که بعضا در مدل های مختلف گوشی اپل مشاهده می شوند. پس از عیب یابی دستگاه و طی روند تعمیر آیفون ، مشکلات ذکر شده برطرف می شوند و کاربر می تواند مجددا بدون ایراد از گوشی خود استفاده کند.

 • مشکل بازیابی آیکلود در انواع آیفون

برخی از کاربران مدل های مختلف آیفون در تماس با نمایندگی تعمیر گوشی اپل عنوان می کنند که با مشکلاتی در زمینه بازیابی و یا بروز رسانی سرویس آیکلود مواجه شده اند. ممکن است آیفون روی بروز رسانی تنظیمات icloud گیر کند، در این صورت کافی است ضمن نگه داشتن دکمه های پاور و کم کردن صدا، گوشی را راه اندازی مجدد کنید. ریست فکتوری هم آخرین روش برای رفع مشکلات مربوط به بازیابی آیکلود است.

 • کند شدن یا هنگ کردن گوشی اپل

  مشکل رایج دیگری  که در تعمیر آیفون مورد بررسی قرار می گیرد، کند شدن یا هنگ کردن دستگاه است. بعضا این مشکل پس از نصب یک نرم افزار جدید ایجاد شده می شود که در این صورت باید برنامه معیوب، شناسایی و حذف گردد. مشکلات و ناهماهنگی های نرم افزاری هم می توانند باعث هنگ کردن گوشی های هوشمند شوند. خوشبختانه در بیشتر موارد، مشکل نرم افزاری است و نیاز به ترمیم یا تعویض قطعات دستگاه نخواهد بود.

 • مشکلات وای فای در آیفون اپل

  برخی از کاربران آیفون، مشکلاتی را در زمینه اتصال Wi-Fi  مشاهده می کنند که در وهله اول مربوط به مودم است. اگر با روشن کردن مودم مسئله برطرف نشد، احتمالا ایراد از گوشی است. بد نیست تنظیمات وای فای گوشی را چک کرده و در صورت نیاز، آن را اصلاح کنید. راه اندازی مجدد هم روش دیگری است که تیم تعمیرات آیفون انجام می دهند.

 • خاموش و روشن شدن آیفون

  اگر آیفون شما بیشتر از یک بار در روز خاموش و روشن یا ریستارت می شود، پیش از اقدام به تعمیر تخصصی آن دکمه ولوم پایین و دکمه پاور را همزمان نگه دارید و منتظر بمانید تا گوشی دوباره راه اندازی شود. اما اگر مساله تداوم داشت، حتما از یک تعمیرکار با تجربه بخواهید که ضمن بررسی دستگاه، اقدامات لازم را برای تعمیر موبایل اپل به صورت تخصصی انجام دهد. چون ممکن است در این شرایط، باتری یا آی سی  شارژ آسیب دیده باشند.

تعمیرات تخصصی آیفون

امروزه شاهد گسترش استفاده از محصولات اپل از جمله آیفون ها هستیم . بنابراین نیاز به تعمیرات تخصصی آیفون بیش از پیش احساس می شود . از آن جا که آیفون ها گوشی های منحصر به فرد و با ویژگی های مخصوص هستند ، یافتن تعمیرگاه و نمایندگی مجاز برای تعمیرات آن ها ضروری است . آریانا به عنوان  تعمیرگاه مجاز محصولات اپل  ، از کادری مجرب و کاردان جهت تعمیرات آیفون بهره می گیرد .

به جرات می توان گفت : متخصصین آریانا از برترین متخصصین تعمیر اپل هستند و تعمیرات تخصصی آیفون را به بهترین نحو و با دقت و مهارت انجام خواهند داد . کارشناسان مرکز این اطمینان را به شما می دهند که تعمیر محصولات به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام خواهد شد و پس از عیب یابی و تعمیر محصولات ،  می توانید مدت ها با خاطری آسوده از آن ها استفاده کنید . هم چنین در صورت نیاز به تعویض قطعات ، متخصصین  آریانا با توجه به دانش و مهارتی که دارند و همین طور با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته ، قطعه ی آسیب دیده را با قطعه ی با کیفیت و اورجینال تعویض خواهند کرد .

واحدهای تعمیرات اپل

همانطور که اطلاع دارید، محصولات اپل دارای ساز و کار عملکردی منحصر به فردی نسبت به تولیدات دیگر برندها هستند. همین مساله، لزوم تعمیرات این محصولات توسط متخصصین مربوطه و در محیطی مجهز را آشکار می سازد. واحدهای تعمیرات اپل، با توجه به همین نکته ایجاد شده اند. این واحدها، به صورت تخصصی بر ترمیم انواع گوشی، تبلت، آل این وان و … اپل متمرکز شده اند. همچنین واحدهای تعمیرات اپل به انواع پیشرفته و به روز تجهیزات و برنامه های تعمیری مجهز شده اند.

لذا خدمات آنها مطابق با استانداردهای جهانی بوده و در سطح کیفی و تخصصی بالایی انجام قرار دارند. شما کاربران گرامی در صورت بروز هرگونه مشکل در محصولات اپل خود، می توانید با این مجموعه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را در جهت رفع مشکل دریافت نمایید. در صورت نیاز، با مراجعه به واحدهای تعمیرات اپل شاهد ترمیم محصول خود در اسرع وقت و با کیفیتی مطلوب خواهید بود.

نمایندگی اپل

برای اینکه خدمات و سرویس های مرتبط به محصولات اپل خود را با اطمینان خاطر دریافت نمایید، نمایندگی اپل می تواند بهترین پیشنهاد به شما باشد. این نمایندگی، تعدادی از کارشناسان و تعمیرکاران مجرب را به خدمت گرفته و به این ترتیب، خدمات بسیار با کیفیتی را در دو بخش فروش و تعمیرات به کاربران ارائه می کند. البته به جز این دو حوزه، نمایندگی اپل در زمینه خدمات پس از فروش نیز اقدامات مفید و قابل توجهی را انجام می دهد.

لازم است بدانید که در این نمایندگی، انواع محصولات اپل شامل آیفون، آی پد، آی مک، مک بوک، آی پاد و اپل واچ به صورت اورجینال به متقاضیان عرضه می شود. همچنین آن دسته از افرادی که نیاز به راهنمایی هایی در خصوص محصول مورد نظرشان دارند، می توانند با مراجعه به این مرکز، اطلاعات لازم را از مشاورین ما دریافت نمایند. نمایندگی اپل، ضمن رعایت اصول مشتری مداری، مفتخر است که به عنوان مرکز مورد اطمینان کاربران شناخته شده و همواره انتخاب اول آنها بوده است

درخواست آنلاین تعمیرات آیفون

اگر دستگاه شما با ایراد مواجه شده حالا به هر دلیلی، فقط کافیه به صفحه درخواست تعمیرات آریانا مراجعه کنید و فرم بخش تعمیرات را پر کنید تا کارشناس های بخش تعمیرات ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و مشکل شما دستگاه را پیگیری کنند. مهم نیست دستگاه شما چه مشکلی داشته باشه، از پرش آنتن یا غیرفعال شدن Face ID گرفته تا آبخوردگی و ضربه های شدید، ما با حفظ اطالاعات شخصی شما، دستگاه را تعمیر می کنیم. درضمن ایرادات جزئی دستگاه ، در حضور خودتون در کوتاه ترین زمان رفع میشه!

انواع قطعات گوشی موبایل اپل را از بایمو بخواهید.

بایمو ارایه دهنده انواع گوشی موبایل آیفون در بازار ایران

آریانا مرکز تعمیرات تخصصی گوشی آیفون 

معرفی محله شهرک غرب

 

.

تاریخچه شهرک غرب تهران
یکی از مواردی که جالب است دانستن آن شما را وسوسه کند، تاریخچه ای است که مربوط به شهرک غرب تهران است. این محله یکی از محله هایی است که تاریخ ریشه داری داشته و از سمتی دیگر شهرک غرب تهران را می توانید با دانستن تاریخچه آن بهتر بشناسید.

تاریخچه پیدایش شهرک غرب
همانطور که از اسم آن پیداست، شهرک غرب تهران توسط اروپایی ها ساخته شده است. در نتیجه قدمت آن به سال‌های پیش از انقلاب باز می گردد. در سال های خیلی دور، روستایی در غرب تهران به اسم خوردین قرار داشت که از نظر آب و هوایی مناسب ولی از نظر امکانات بسیار ضعیف بود.

پیشرفت محله شهرک غرب
در سال 1340 هجری شمسی، مهندسین اروپایی تصمیم به ساخت خانه و آپارتمان در خوردین گرفتند و آنرا به شهرک غرب امروزی تبدیل کردند. در اصل شهرک غرب قدیم از روستای خوردین آغاز شده که امروزه نام یکی از بلوار های شهرک غرب است.

تغییر نام شهرک غرب
شهرک غرب کنونی بعد از انقلاب به شهرک قدس تغییر نام پیدا کرد اما امروزه برای بسیاری از افراد به نام شهرک غرب تهران شناخته می‌شود. همچنین عده ای آنرا به نام شهرک قدس غرب می شناسند. این شهرک با خانه های متراژ بالا و ویلاهای لاکچری معروف می باشد و در حال حاظر درخواست‌ها برای خرید آپارتمان در شهرک غرب بسیار بالا می‌باشد.

شکل ظاهری گذشته شهرک غرب تهران
موقعیت مکانی شهرک غرب تهران
همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، شهرک غرب از دسته محله‌هایی می‌باشد که در منطقه 2 تهران قرار دارد. شهرک غرب تهران به تنهایی دارای 7 فاز می‌باشد. این شهرک به گونه ای می‌باشد که از سمت شمال تهران به سعادت آباد، از سمت جنوب به بزرگراه همت، از سمت غرب به خیابان فرحزاد و از سمت شرق به درکه و بزرگراه چمران دسترسی دارد.

دسترسی شهرک غرب به اتوبان‌های همت و چمران سبب می‌شود تا افراد در هر نقطه از تهران بتوانند به شهرک غرب بیایند.

نفشه هوایی شهرک غرب تهران و میزان دسترسی محله شهرک غرب
نقشه شهرک غرب تهران
شما هم از دسته افرادی هستید که آدرس شهرک غرب را به صورت دقیق نمی دانید، اگر نقشه زیر را مشاهده نمایید، متوجه آن می شوید که شهرک غرب از سمت غرب به سعادت آباد و از سمت شمال به بلوار دادمان ختم می شود. شما می توانید محدوده شهرک غرب و میزان دسترسی آن به نقاط دیگر تهران را به راحتی در نقشه زیر مشاهده نمایید.

میزان ترافیک در شهرک غرب تهران
شهرک غرب به چند اتوبان اصلی دسترسی دارد و این موضوع سبب می‌شود تا میزان ترافیکی که دراین منطقه قرار دارد کم باشد. از سوی دیگر وجود شاه راه‌هایی مانند بزرگراه چمران، نیایش، یادگار امام، همت، شیخ فضل الله و حکیم سبب شده است تا این شهرک برای رفت و آمد بسیار راحت باشد و از ترافیک‌ کمتری برخوردار باشد.

آب و هوای شهرک غرب تهران
آب و هوای شهرک غرب همانند دیگر مناطق تهران بوده و در فصول مختلف، متفاوت می باشد. عده ای این منطقه را جزو نواحی آب و هوایی گرم و خشک تهران در نظر می گیرند؛ اما این موضوع اصلا صحیح نمی باشد. زیرا وزش باد در این منطقه همواره برقرار است و وجود درختان فراوان، سبب شده است که اهالی شهرک غرب آب و هوای بهتری را نسبت به سایر نواحی تهران تجربه کنند.

میانگین ارتفاع شهرک غرب از سطح دریا حدود 1535 متر بوده و باد در این شهرک معمولا از سمت غرب به شرق می وزد.

آب و هوا مطلوب شهرک غرب
دسترسی منطقه شهرک غرب
در بخش موقعیت مکانی، به موضوع دسترسی منطقه شهرک غرب اشاره کردیم. یکی از مزایای بسیار مهم شهرک غرب، دسترسی بالای آن می باشد. همین امر شهرک غرب را به یکی از بخش های مهم منطقه 2 تهران تبدیل کرده است. در منطقه شهرک غرب تهران شما می توانید راحتی در جابه جایی را تجربه کنید.

در منطقه شهرک غرب می توانید از سمت شمال به سعادت آباد تهران، از غرب به یادگار امام و از سمت شرق به بزرگراه چمران دسترسی داشته باشید. در بخش جنوبی این منطقه هم می‌توانید به راحتی وارد بزرگراه همت شوید.

فاز‌های شهرک غرب تهران
شهرک غرب تهران به عنوان یکی از محله‌های وسیع منطقه دو، دارای فاز بندی‌های مختلفی می‌باشد. این شهرک مدرن از 7 فاز تشکیل شده است؛ 6 فاز اول پیش از انقلاب و فاز هفتم که نوسازترین بخش از شهرک غرب می‌باشد، بعد از پیروزی انقلاب ساخته شده است. لازم به بیان است که شهرک غرب شامل 4 بلوار به نام های ایوانک، پاک‌نژاد، دادمان و خوردین می باشد.

از جمله فاز‌های این شهرک می‌توان به بخش‌های زیر اشاره نمود. هرکدام از فازهای شهرک غرب دارای خیابان‌های خاصی بوده که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

فاز اول شهرک غرب
یکی از فاز‌های بسیار عظیمی که در محله شهرک غرب قرار دارد، فاز یک می‌باشد. در این فاز برج ایران زمین و فرانکو ایرانیان (ساختمان آلومینیوم)، مجتمع‌های مسکونی مهستان، گلستان و سینا قرار دارد. از خیابان‌هایی که در این فاز قرار دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

خیابان گلستان
خیابان مهستان
خیابان ایران زمین
خیابان مهستان، گلستان، ایران زمین از دسته خیابان های فاز یک شهرک غرب است.
فاز دوم شهرک غرب
از دیگر فاز‌های مهم در شهرک غرب می‌توان به فاز دوم اشاره نمود که شامل مجتمع‌های مسکونی شاه گلی، هرمزان و برج‌های لاکچری تهران تاج، وزارت علوم، خیام، سعدی، حافظ و نظامی می‌باشد. خیابان‌های فازم دوم شهرک غرب نیز به شرح ذیل می‌باشند.

خیابان هرمزان
خیابان پیروزان
خیابان هرمزان و خیابان پیروزان از دسته خیابان های فاز دوم شهرک غرب است.
فاز سوم شهرک غرب
فاز سوم از بخش‌های کم‌‌جمعیت شهرک غرب می‌باشد و تنها شامل یک مجتمع مسکونی شاه گلی است. برج‌های فاز سوم شهرک غرب شامل برج‌های پرسپولیس، پاسارگارد، آپادانا، بیستون و برج‌های دو قلوی عرش می‌باشند. تنها خیابان این فاز نیز در ریز برای شما بیان شده است.

خیابان حسن سیف(بدخشان سابق)
خیابان حسن یوسف، واقع در شهرک غرب تهران
فاز چهارم شهرک غرب
بعد از فاز سوم، می‌توان فاز چهارم را خلوت ترین فاز شهرک غرب نامید. در این فاز دو برج پارسیان و خاتم الانبیا قرار دارند. این فاز دارای خیابان‌های مهم زیر می باشد.

خیابان خوارزم
خیابان زرافشان
خیابان درخشان
خیابان شجریان شمالی ( فلامک شمالی سابق)
فاز پنجم شهرک غرب
یکی از پرجمعیت ترین فازهای شهرک غرب تهران، فاز پنجم می‌باشد. این فاز مملو از امکانات رفاهی بوده و همچنین شامل مجتمع‌های شهرک پردیسان، میلاد نور، لیدوما و پلاتین می‌باشد. تک برج این فاز نیز برج وزارت بهداشت می‌باشد. از خیابان‌های فاز پنجم شهرک غرب می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

خیابان سیمای ایران
خیابان شجریان جنوبی (خیابان فلامک جنوبی)
خیابان سیمای ایران واقع در شهرک عرب تهران فاز پنجم
فاز ششم شهرک غرب
آخرین فازی که در شهرک غرب و قبل از انقلاب ساخته شد، فاز ششم بود. فاز ششم شهرک غرب از فاز‌های بسیار خلوت و مناسب برای سکونت در غرب تهران می‌باشد. دارای مجتمع‌های آموزشی روشنگر و گل افشان می‌باشد. تنها خیابان فاز شیشم شهرک غرب نیز خیابان گل افشان می باشد.

فاز هفتم
مهم ترین فاز شهرک غرب را می توان فاز هفتم آن دانست. شروع ساخت این فاز بعد از انقلاب می باشد. همچنین این فاز شامل 7 خیابان می‌باشد که عبارت اند از:

خیابان دریا
خیابان سپهر
خیابان فخار مقدم
خیابان سعدی
خیابان مطهری
خیابان درختی
خیابان صدف
مهم ترین خیابان‌های شهرک غرب
شهرک غرب از محله‌های وسیع ولی کم جمعیت تهران می‌باشد. در این شهرک از منطقه 2 خیابان های بسیار زیادی وجود دارد. تعدادی از خیابان‌های شهرک غرب شناخته شده تر از مابقی می‌باشد. پیش تر خیایان های شهرک غرب را به ترتیب فازها برای شما بیان نمودیم؛ اینک می‌خواهیم 21 مورد از خیابان‌های معروف و شناخته شده شهرک غرب را برای شما شرح دهیم.

خیابان ایران زمین
خیابان مهستان
خیابان گلستان
خیابان هرمزان
بلوار دادمان
خیابان گل افشان
خیابان سیف
خیابان پیروزان
خیابان بدخشان
خیابان فلامک
خیابان خیام
خیابان درخشان
خیابان سیمای ایران
خیابان فلامک جنوبی
خیابان سپهر
خیابان دریا
خیابان صدف
خیابان درختی
خیابان مطهری
خیابان فخاری مقدم
خیابان سعدی
بیشتر این خیابان‌هایی که در 7 فاز شهرک غرب تهران ساخته شده اند، مربوط به بعد از انقلاب ایران می‌باشند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
آیا نیاز به راهنمایی دارید ؟